Burdur şehidini uğurladı

Dün Burdur’da ve ülkede acı, gözyaşı ve isyan vardı. Siirt’in Pervari ile Şirvan ilçeleri arasında PKK’li teröristlerin karayoluna tuzakladıkları bombayı askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumandayla patlamaları sonucu şehit olan 8 askerimizden biri olan Uzman Jandarma Çavuş Hakan Aktürk, dün (20 Ağustos 2015 günü) ikindi namazını müteakiben kılınan cenaze namazından sonra son yolculuğuna gözyaşları içinde, acı ve açılıma isyan içinde uğurlandı.

Dün (20 Ağustos 2015 günü) Türkiye’de ve ilimizde acı, açılıma isyan ve gözyaşı vardı. Siirt’in Pervari ile Şirvan ilçeleri arasında PKK’li teröristlerin karayolunda menfezine kurdukları el yapımı bombayı önceki gün devriye görevi yürüten askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumandayla patlamaları sonucu şehit olan 8 askerimizden biri olan Uzman Jandarma Çavuş Hakan Aktürk, dün (20 Ağustos 2015 günü) Yukarı Pazardaki Ulucami’sinde ikindi namazını müteakiben kılınan cenaze namazından sonra binlerce vatandaşın omuzlarında son yolculuğuna uğurlandı; gözyaşları sel oldu; açılma isyan edildi.

Cenaze namazı ve törenine, Burdur Valisi Hasan Kürklü, Burdur Belediye Başkanı, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, MHP Burdur Milletvekili Alparslan Dursun, AKP Burdur Milletvekili Reşat Petek, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, protokol, siyasi parti, kitle örgütü ve sendika temsilcileri ve 10 bini aşkın vatandaş katıldı.

Ulucami’deki cenaze namazı öncesi dramatik anlar yaşandı. Şehidin tabutuna sarılan annesi, eşi, çocukları ve akrabalarının feryatları acıların katmerlenmesine neden oldu. Ayakta durmakta zorlanan ve bayan askerlerce yardım edilen şehidin eşi ve annesi “ağlamayacağım, düşmanı sevindirmeyeceğim” diyerek kendini zor tuttu. Şehidin dayısı “yazıklar olsun; ruhun şadolsun!” diye feryat edince arka taraflardan bir vatandaş “yazıklar olsun; AKP, HDP…” diye bağıracak oldu, ancak gerisini getiremedi, sustu ya da susturuldu.

Şehidin cenaze namazını müteakiben binlerce kişilik kitle şehidiyle birlikte dualarla ve tekbirlerle Burdur Belediyesi Asri Mezarlığındaki şehitliğe aktı. Dereboyu ve Gazi Caddesi insan selinden geçilmiyordu. Köprübaşında kortejin önü Defterdarlığa ulaştığında arka ucu Mehmetçik İlkokulu civarında bulunuyordu. Vatandaşlar tekbirler getirerek, “şehitler ölmez, vatan bölünmez”, “Burdur’da HDP istemiyoruz” sloganlarıyla açılıma ve PKK terörüne isyan etti. Mezarlık girişine gelindiğinde heyecan doruğa çıktı. Tekbir getiren bir grup vatandaş, “Kahrolsun PKK, İşbirlikçi AKP” sloganı atmaya başladı. Ancak birkaç kişi müdahale ederek slogan susturuldu.

TÜM FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir