Burdur Valisi Hasan Kürklü’nün Gaziler Günü Mesajı

Burdur Valisi Hasan Kürklü yazılı bir açıklama yaparak 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutladı.

Vali Kürklü şunları söyledi:

Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin kararı ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, 19 Eylül 1921 tarihinde ‘Gazi’ unvanı verilmiştir. O günden sonra her yıl 19 Eylül, ülke toprakları için canlarını ortaya koyan gazileri anma günü olmuştur.

Devletimiz ve milletimiz verilen mücadeleler sayesinde, hiçbir koşulda bağımsızlık ve hürriyetinden taviz vermemiş ve sonsuza kadar da var olma iradesini göstermektedir. Aziz Milletimiz, devletin ve milletin bekasının temininin üstün fedakârlık nişanesi olan vatan evlatları gazilerimizi hiçbir zaman unutmamış ve bundan sonra da unutmayacaktır.

Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla, birlik ve bütünlük içinde hayatlarımızı idame ettiriyoruz.

Her karış toprağı şehit ve gazilerimizin emaneti olan bu aziz vatanın üzerinde millet olarak, hür ve bağımsız biçimde, birlik ve beraberlik içerisinde yaşayarak ancak bu fedakârlığın gereğini yerine getirebiliriz. Bu yüce mirasın varlığında ve birliğinde gözü olanlara karşı kardeşlik ruhunu canlı tutmak azmini, aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçlu olduğumuzu bilmeliyiz. Şehit yakınları ve gazilerimizin her türlü sorunuyla bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da en hassas şekilde ilgilenmeye ve onlara layık oldukları kıymeti devlet ve millet olarak vermeye devam edeceğiz.

Bütün bu duygularla, hizmetlerin en üstünü olan vatan savunmasını yapan, fedakârlıkların en büyüğü ile tarihimize nakşeden ve ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü canlarını feda ederek koruyan başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere ebediyete göç etmiş şehit ve gazilerimizi şükranla anarken, hayatta olan tüm gazilerimize sağlık ve esenlik diliyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir