Burdur’da 3 KHK ihracı

AKP Hükümeti 4 yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK) çıkararak Resmi gazetede yayınladı. Kararnamelerde yeni ihraçlar ve geri iadeleler bulunmaktadır. İlimizde de kamu görevinden 3 ihraç vardır.

Dört yeni Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazete’de yayınlandı. Yeni ihraçlar ve iadeler yapıldı. Burdur’dan da bir kaymakam, bir kaymakam adayı ve bir diş tabibi de ihraçlar arasında.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında 2 Ocak’ta toplanan Bakanlar Kurulu’nca Olağanüstü Hal Kanununa göre yeni kararlar alındı.

Bu bağlamda, hazırlanan 682, 683, 684 ve 685 sayılı kanun hükmünde kararnameler bugün itibariyle yürürlüğe girdi.

683 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile çeşitli kamu kurumlarından 367 kişi ihraç edilirken, 124 kişi de görevine iade edildi.

İhraçlarına karar verilen isimlerin, devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum ve gruplar ile bağlantısı olan kişiler olduğu ifade edildi.

Söz konusu KHK’da göreve iade edilen kişilerin listesine de yer verildi. Listede Burdur Altınyayla Kaymakamı Medeni Bakır, Kaymakam Adayı Sedat Ülgül ve Ağlasun’da Diş Tabibi Muazzez Mutlu da bulunmaktadır.

Öte yandan birçok bakanlık ve kuruluşta toplam 124 kişinin görevleri iade edildi.

Görevleri iade edilen personelin en geç 10 gün içinde görevlerine başlamaları gerekiyor. Bu süre içinde işlerine geri dönmeyenler haklarını kaybetmiş sayılacak.

Göreve başlayanlara ise ihraç edildikleri günden, göreve başladıkları güne kadar geçen süreye tekabül eden mali ve sosyal hakları ödenecek.

On 4 ve Kanal 12 televizyonları da kapatıldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir