Burdur’da devletin ‘sinir uçları’nda kısa devre

Burdur Belediye Meclisi’nin bugün (4 Ekim 2017 günü) gerçekleşen Ekim ayı oturumunda konuşan Başkan Ercengiz, Milli Eğitim Müdürlüğü’nce Belediye faaliyetlerinin bypass edildiğini ifade etti. İtfaiye Haftası’nda Bahçeşehir Koleji’nde öğrencilere oyuncak itfaiye aracı dağıtmalarını konu alan sosyal medya paylaşımlarına da değinen Başkan Ercengiz, teslim ettikleri kırtasiye setlerinin şimdiye kadar dağıtılmamasının sorumlularına şiddetle yüklendi ve ”sorumlusu bulunsun ve cezası verilsin” dedi.

VALİLİK, SON ZAMANLARDA DURMADAN

BELEDİYE VE BAŞKAN ERCENGİZ’İ HEDEF ALMAYA BAŞLADI

İlköğretim Haftası etkinliklerinin Türkiye Yardımseverler Derneği İlkokulu ve Ortaokulu’ndaki bölümünde, Vali Şerif Yılmaz’ın yaptığı konuşmada okul bahçelerinde yapılan düğünlerden 65 lira temizlik payı alınmasına yönelik Belediye Meclis kararını hedef alması, gene Bolu Dağı Mangal Evi açılışındaki konuşmasında da saat 22,00’den sonra alkol yasağının uygulanıp uygulanmadığını Belediye’nin kontrol etmediği ithamıyla kamuoyuna yansıyan Belediye-Valilik sürtüşmesi, şimdi yeni bir boyuta taşındı. Burdur Belediye Meclisi’nin bugün (4 Ekim 2017 günü) gerçekleşen Ekim ayı oturumunda konuşan Başkan Ercengiz, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Belediye faaliyetlerine engel olunduğunu ifade etmesi bu sürtüşmenin yeni boyutunu göstermektedir.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BELEDİYE FAALİYETLERİNE ENGEL OLMAKTADIR

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belediye faaliyetlerine engel olduğunu iddia etti.

Milli Eğitim Müdürlüğü, Vali Şerif Yılmaz’ın okullarda öğrencilere yönelik kitap, kırtasiye ve hediyelik eşya yardımlarının bizzat iletilmesi ve bu sırada fotoğraf çektirilerek kamuoyuna yansıtılmasına karşı çıkan ve yasaklayan kararına binaen hemen uygulamaya geçti. Burdur Belediyesi’nin her yıl İlköğretim haftası etkinlikleri kapsamında ilkokul birinci sınıflara yönelik geleneksel kitap-kırtasiye yardımları bu yıl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce engellendi. Okul müdürlüklerine verilerek onlar aracılığı ile dağıtılması istendi. Ancak okul müdürlüklerinin Belediye paketlerini hala dağıtmadığı vatandaş-veli şikâyetleri sonucu anlaşılınca, Başkan Ercengiz bugünkü Meclis toplantısında Milli Eğitim Müdürlüğü’nü hedef aldı. Başkan Ercengiz Belediye’ce hazırlanan kırtasiye setlerini 3 yıldır kendilerinin dağıttığını, ilk defa bu yıl okul idarelerince dağıtılması istendiğinden okul idarelerine teslim edildiğini belirtti.

“3 yıldır dağıtımını biz yapıyorduk, görüntü vermeden reklamın peşinde olamadan yaptık” diye konuşan Başkan Ercengiz, bu yıl okul müdürlüklerine teslim edilen setlerin hala dağıtılmadığını öğrendiklerini, bu durumun çok vahim olduğunu vurguladı.

Başkan Ercengiz konuşmasını şöyle sürdürdü:

BELEDİYE OKULLARDA YASAKLI HALE GETİRİLDİ

“Oyuncak itfaiye aracı ile de farkındalık yaratmak için okullara dağıtım yapmak istedik ama yasaklarla karşılaştık. Yasaklı olduğumuzu öğrendik. Bunun için özel okulumuzda dağıtım yaptık. Farkındalık yaratmak için çalıştık, siyasi beklentimiz yok. Birinci sınıf öğrencilerinden oy alacak değiliz, biran önce dağıtımı yapmayan, engelleyen kim ise sorumlusu bulunsun ve cezası verilsin.”

 

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir