Burdur’da FETÖ’ye direnen polislere sürgün

Aydınlık Gazetesi’nde Hikmet Çiçek’in haberine göre, Burdur Emniyet Müdürlüğü’nde görevli FETÖ’ye karşı mücadele etmiş 40’a yakın polisin çeşitli ilçelere tayin adı altında sürgüne gönderildiği ileri sürüldü. Haberde, “tayini çıkanların tümünün FETÖ ile mücadele eden ve İçişleri Bakanlığı tarafından ödüllendirilen polis memurları olduğu ifade edildi” denildi.

İşte Çiçek’in yazısı!  (ORİJİNAL YAYIN İÇİN TIKLAYINIZ)

FETÖ’ye direnen polislere sürgün

“BURDUR’da FETÖ ile ilgili olduğuna inanılan çok sayıdaki iş adamının ve emniyet mensubunun korunup kollandığı kanısı yaygın. Burdur’da neler oluyor? Burdur’da FETÖ ile mücadele devam ediyor mu? Burdur halkı neden tedirgin? Herhalde bu soruların yanıtını yetkililer verir!”

“Burdur’da FETÖ ilişkileri (2)” başlıklı haberimizi yukarıdaki cümlelerle bitirmiştik. Aydınlık’a Burdur’la ilgili yeni bilgiler ulaştı.

Burdur’da Vali Şerif Yılmaz’ın emniyetten sorumlu Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya’nın talimatı ve Emniyet Müdürü Arif Çankal’ın tasarrufuyla 40’a yakın polis Burdur’un çeşitli ilçelerine ‘tayin’ edildi. Tayinler, sürgün olarak nitelendirildi. Tayini çıkanların tümünün FETÖ ile mücadele eden ve İçişleri Bakanlığı tarafından ödüllendirilen polis memurları olduğu ifade edildi.

Geçen yıl merkeze alınan Burdur eski Valisi Hasan Kürklü, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü FETÖ soruşturması kapsamında İstanbul’da gözaltına alındı. Bahir Altunkaya, Hasan Kürklü döneminde de emniyetten sorumlu vali yardımcısıydı.

ÖDÜLÜ SÜRGÜN OLDU

Tayini çıkan bir polis memurunun, eski Burdur KOM Müdürü Ramazan Demir’e karşı tanıklık yaptığı öğrenildi. Ramazan Demir, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra “15Temmuz Tayyip’in tiyatrosudur; darbe bir komedidir” diyen kişi. Demir’e karşı tanıklık eden ve tayin yoluyla sürgün edilen polis memuru ise görevi sırasında takdir belgesi almış bir kişi!

Başka bir polis memuru ise 8 yıla yakın Özel harekât’ta görev yapmış, 7 yıl boyunca dağlarda PKK ile mücadele etmiş, çeşitli illerde 15 Temmuz sonrası özel eğitimler vermiş, FETÖ’nün emniyet içindeki örgütlenmesine karşı çıkmış biri. Şimdi sürgünle ödüllendirildi! Burdur’da FETÖ okullarında öğrenim gören polis memurlarının ise görevlerine devam ettikleri belirtiliyor.

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir