Burdur’da trafik keşmekeş

Atatürk Caddesi bir süreliğine trafiğe kapandı

Dün öğleden sonra Atatürk Caddesi LC Waikiki önünde bir süreliğine trafiğe kapandı. Caddede yanyana 3 aracın park etmesi sonucu yolcu otobüsü park yapan araçların arasından geçemeyince yol kapandı; arkasında uzun bir araç kuyruğu oluştu.

Dün (13 Haziran 2015 günü) Atatürk Caddesi PTT girişinde, vatandaşları ve esnafı sinir küpü yapan çift park yapma durumu caddeyi bir süreliğine trafiğe kapadı. 3 aracın yanyana park yapması ve kalan yerden halk otobüsünün geçememesi, otobüsün arkasında uzun bir araç kuyruğu meydana getirdi.

Burdur’da trafik kurallarına uzun süredir uyulmamakta; özellikle ana arterlerde çift park ve duraklama yapmak esnafın ve vatandaşın canını burnuna getirmekte, sinir küpü olmasına neden olmaktadır. Park etmiş aracın yanına duraklama yapan araç nedeniyle aracını çıkaramayan vatandaşlar arasında zaman zaman tartışmalar çıkmakta, demokrasinin kurallar rejimi olduğu, devletin kurallarla konuştuğu ve işlediği gerçeğinin uygulanmaması sonucu toplumsal barış da tehlikeye girmektedir. Ana arterlerin kaldırımlarında uzun süredir insanın arkasından sessizce yaklaşan ve bir anda yanından sarıca arılar gibi geçiveren Çin bisikletleri, bisiklet kafileleri görmek mutat olaylardan sayılmaktadır. Vatandaşlar ilde trafiğin keşmekeşi andırdığını, Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğünün ne işe yaradığını sorgular olmuştur.

Bir polis ekibinin tesadüfen olay yerinde bulunması yolu kısa sürede trafiğe açılmasını sağladı. Ancak polis ekibi gene hoşgörülü davranarak, suçun cezasını kesmedi ve yolun kapanmasına neden olan yanlış park ve duraklama yapanların yanına kar kaldı. Böylece cezalandırılmama durumu zamanla bilinç altına yerleşen vatandaşın yasağı çiğnemesi mükerrer hale geliyor ve süreklilik kazanıyor.


Burdur’da trafik keşmekeşi paylaşan: fozcan

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir