BUTSO basın ödülleri sahiplerini buldu

2’nci BUTSO basın Ödülleri törenle sahiplerini buldu.

Bu yıl ikincisi düzenlenen ve Burdur ekonomisi eksenli geleneksel 2’nci BUTSO Basın Ödülleri töreni, dün gece (24 Temmuz 2015 Basın Bayramı günü) Burdur Serenler tepesi Varollar Restauran’ta gerçekleştirildi. Törende Burdur’da faaliyette bulunan yerel yazılı ve internet gazeteciliği yapan basın mensuplarına ödülleri verildi.

Törene Burdur Valisi Hasan Kürklü, Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, Burdur CHP Milletvekili Mehmet Göker, AKP Burdur Milletvekili Reşat Petek, BUTSO Başkanı Yusuf Keyik, BSTP Başkanı Kemal Arslan, BUTSO üyeleri, basın mensupları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasını müteakiben açış konuşmasını yapan BUTSO Başkanı Yusuf Keyik, yaptıkları faaliyet ve basının rolü hakkında açıklamalarda bulundu.

Vali Kürklü, Başkan Ercengiz, Vekil Petek ile Göker de birer selamlama konuşması yaptılar.

Ardından ödül törenine geçildi.

Haber dalında 3’ncü olan “Türkiye’nin Hollanda’sı Burdur değilmiş” haberi ile İlkadım İnternet Gazetesi’nden Mustafa Arslan; 2. olan Yenigün Gazetesi’nde yayımlanan “Önyargıyı kırmak gerek” yazısıyla ve Yeni Gün yayımlanan, “Burdur’da Ercan Akın AVM’yi yapıyor” haberi ile Hacer Zeren Hacer Zeren;

Röportaj dalında 3’ncü olan “227 bin KOBİ İcraya düştü, Burdur’da icralık KOBİ yok” haberi ile KıvılcımHaber İnternet Gazetesi’nde Fatih Özcan; Röportaj dalında birincilik kazanan Burdur Gazetesi’nde yayımlanan “TKDK 14. Çağrıda Süt Hayvancılığına Destek Sağlayacak” röportajı ile Hasan Türkel;

Köşe yazısı ve makale dalında 1. olan Yeni Gün Gazetesi’nde yayınlanan “Burdurlular alış verişlerinde niçin Isparta’yı tercih ediyorlar?” Köşe yazısı ile Tacettin Akbaş; 2’ncilik kazanan Burdur Gazetesi’nde yayımlanan “Çiftçi sahipsiz, hayvancılar sermayeye çalışıyor” isimli köşe yazısı ile Hasan Türkel;

Haber Fotoğraf dalında ikincilik kazanan Çağdaş Burdur Gazetesi’nde yayınlanan “Yorgana dönüş” fotoğrafı ile Halil İbrahim Kara; Haber Fotoğraf Dalında 1’inci olan Burdur Gazetesi’nde yayınlanan “Mermercilik ve Hayvancılık Çelişkisi” fotoğrafı ile Bahtiyar Turan;

Video film, haber veya haber yorum programı dalında Kanal 32 TV’de yayınlanan “Burdur Ekonomisine yön veren firmalar konulu söyleşide “Varollar Grup – Kurumsallaşma” programı ile Bilal Karasakal ödüllerini Vali Kürklü, Başkan Ercengiz, Vekil Petek, Vekil Göker, BUTSO Başkanı Keyik, Meclis Başkanı Feyzi Oktay ve beraberindeki protokol üyelerinden aldılar.

Jüri üyelikleri Mehmet Akif Ersoy Eğitim Fakültesi’nden Doç. Dr. Şevkiye Kazan Nas ve Öğretim üyesi Yardımcı Doçent Doktor Ahmet Sarıtaş, BAKA Basın Danışmanı M. Savaş Yavuz, Gazeteci – Yazar BUTSO basın Danışmanı Ahmet Can, Burdur Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Ercan Taraşlı’ya ödüllerini BUTSO Meclis Başkanı Feyzi Oktay, Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik takdim ettiler.

Rahmetli gazeteci Yazar İsa Kayacan’a ve Ramazan Acar’a vefa ödülleri verildi.

Ayrıca programda Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni’ye, Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan’a, Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Tortop’a birer plaket verildi.

BUTSO Basın ödülleri programının düzenlenmesinde gösterdiği başarılar nedeni ile BUTSO Basın Danışmanı Ahmet Can’a BUTSO Başkanı Yusuf Keyik tarafından plaket takdim edildi.

Basına değer verdiğini herdaim göstermekten çekinmeyen Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik’e Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Tortop tarafından “Gazeteciler Cemiyeti Ödülü” verildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir