BUTSO, PKK terörüne karşı Büyük Yürüyüşe katıldı

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası temsilcileri, İşçi, çiftçi, esnaf, sanayici, memur, gençlik örgütlerinin de aralarında yer aldığı, 250’yi aşkın kuruluşun destek verdiği PKK terörüne karşı Sıhhiye’den Ulus’taki 1’nci Meclis’e yapılan ve geçtiğimiz Perşembe günü gerçekleştirilen Büyük Yürüyüşe katıldı. Bucak TSO’nun da katıldığı eylem için BUTSO Başkanı Yusuf Keyik, “Ankara’da, teröre karşı birlik ve kardeşlik duruşu gösterdik” dedi.

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Başkanı Yusuf Keyik ve temsilcileri, işçi, çiftçi, esnaf, sanayici, memur, gençlik örgütlerinin de aralarında yer aldığı, 250’yi aşkın kuruluşun destek verdiği PKK terörüne karşı Sıhhiye’den Ulus’taki 1’nci Meclis’e yapılan ve geçtiğimiz Perşembe günü gerçekleştirilen Büyük Yürüyüşe katıldı. BUTSO basın Bürosunun bildirimine göre, Bucak Ticaret ve Sanayi Odası (TSO’nun) da katıldığı eylem için BUTSO Başkanı Yusuf Keyik, “Ankara’da, teröre karşı birlik ve kardeşlik duruşu gösterdik” dedi. İşçi, çiftçi, esnaf, sanayici, memur, gençlik örgütlerinin de aralarında yer aldığı, 250’yi aşkın kuruluşun destek verdiği PKK terörüne karşı Sıhhiye’den Ulus’taki 1’nci Meclis’e yapılan ve geçtiğimiz Perşembe günü gerçekleştirilen, Burdur temsilcilerinin de yer aldığı Büyük Yürüyüşe 1 milyon civarında vatandaş katıldı. Eylemde TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu “PKK terörüne lanet, kardeşlik, birlik ve beraberlik” mesajları verdi.

Olaysız şekilde sona eren bu anlamlı mitingde, Burdur’u temsilen yer aldıkları için duyduğu memnuniyeti dile getiren BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik; “Böyle hassas günlerde, Milletimizin topyekûn olarak, bir araya gelebildiğini görmekten ve burada 10 binlerin arasında bulunmaktan büyük gurur duyduk. Millet olarak, her türlü teröre karşı birlik ve kardeşlik duruşu gösterilmesi gerekiyordu. TOBB yönetiminde bunu gerçekleştirdik” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir