Bütüner, 5. Olağan Kongreyi KıvılcımHaber’e değerlendirdi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Burdur İl Başkanı AV. Ömer Bütüner, 12 Eylül 2015 tarihinde gerçekleşen 5’nci olağan Büyük Kongrelerini, bu çerçevede 1 Kasım seçimlerini ve yerel şartları KıvılcımHaber’e değerlendiren bir söyleşi verdi. Kongrenin ülkenin içinde bulunduğu fiili ortam ve her gün gelen şehitler nedeniyle coşku ve heyecanın olmadığı buruk bir genel kurul yaptıklarını belirtti.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK’nin) 24 Temmuz hamlesini müteakiben başlayan ve kararlılıkla sürdürülen teröre karşı vatan savaşı, her gün gelen şehitlerle, PKK teröristlerine ağır darbelerle, sokağa çıkma yasaklarıyla süredursun, ülke bir yandan da seçim sürecinin gerekli köşebaşlarından geçmektedir. Bu kapsamda Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) 12 Eylül Cumartesi günü olağan 5’nci Büyük Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Kongreye katılan İl Başkanı Av. Ömer Bütüner Büyük Kongre’yi KıvılcımHaber’e değerlendiren bir söyleşi verdi. Başkan Bütüner, ülkenin içinde bulunduğu fiili durum ve savaş nedeniyle, gelen şehitlerin gölgesinde buruk bir kongre yaptıklarının altını çizdi.

Başkan Bütüner, kamuoyunun merak ettiği bazı konuların olduğunu, örneğin bunlardan birincisinin partilerinin duayenleri ve kurucularının birçoğunun MKYK’ya giremediği, tasfiye edildiği söylendiğini, kamuoyunda ve basında bunların tamamının eski Cumhurbaşkanı Gül taraftarı olduğuna yönelik söylemlerin bulunduğu konusundaki görüşlerinin ne olduğu sorumuzu, AKP’de gruplaşmaların ve kliklerin bulunmadığı şeklinde cevaplandırdı.

Hiçbir seçim heyecanı ve coşkusu görülmeyen kamuoyunda dolaşan söylemlere göre MHP’ye bıçak sırtında kaptırdığınız milletvekilini geri alma ihtimali ya da gerçekliği hakkındaki sorumuzu da bunun gelecek sıralamaya da bağlı olduğunu vurgulayan Başkan Bütüner, bu konuda çok sıkı bir çalışma göstereceklerini belirtti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir