Ceddin Deden’i çalamayan yandı!

Burdur Valisinin ve Burdur belediye Başkanının Ramazan’la ilgili herhangi bir yaptırımı var mıdır henüz elimize bir bildirim geçmedi ancak çeşitli illerde valiler ve belediye başkanları dervişin fikriyle zikrinin diyalektik bağını kanıtlarcasına ilginç talimatlar yayınlamaya başladılar bile. Bu kapsamda Çorum Belediyesi Ramazan davulcularını topladığı, Çorum’un bütün cadde ve sokaklarında aynı ezginin çalınması için eğitim yaptırttığı basına yansıdı.

Çorum belediyesi, ramazan davulcularına beyaz gömlek ve kırmızı cepken giyerek fes takmayı zorunlu tuttuğu gibi, sahurda Çorum semalarında sadece Ceddin Deden marşının ezgileri yankılanacak. Çorum Belediye Başkanının, davulcular yürüyerek iş yaptıkları için yürüyüşleri kolaylaşsın, uygun adıma dönüşsün diye düşündüğü çok açık!

POST MODERN OSMANLI ÖZENTİCİLİĞİ

Aydınlık Gazetesinin haberine göre, Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Park ve Bahçeler Müdürlüğü bahçesinde Mehter Marşı çalmaları için eğitim verilen 46 davulcuyu ziyaretinde yaptığı açıklamada, belediyenin karar aldığını, “davulcular beyaz gömlek, yelek giyip fes takarak görev yapacak” dedi.

CEDDİN DEDEN RİTMİNİ TUTTUTRAMAYANLARIN VAY HALİNE!

Ramazan davulcularına ritim dersi veren Belediye Mehterbaşı Selahattin delice ise kentteki bütün mahallelerde aynı makamın çalınacağını belirterek, “davulcularımız yürüyerek görev yaptıkları için yürüyüşe de uygun olan Ceddin deden marşını icra edecekler. Ritmi tutturamayanları saf dışı bırakacağız” diye konuştu.

ANTALYA VALİSİNDEN DE RAMAZAN GENELGESİ

Antalya Valisi Muammer Türker, yaklaşan ramazan ayı nedeniyle genelge yayımladı. Vali Türker genelgesinde, kurum ve kuruluşların yöneticilerinin ramazan ayı boyunca ziyaretlerde bulunmalarını istedi. Genelgede Vali Türker, “Vali yardımcıları ve ilçe kaymakamları başta olmak üzere, kamu kurum ve kuruluş üst yöneticilerinin, ramazan ayı boyunca hastane, hapishane, huzur evi, sevgi evleri ve çocuk yuvaları ile benzeri yerleri ziyaret etmeleri birlik ve beraberlik anlayışı ile sosyal yardımlaşma ve dayanışma duygularını pekiştirecektir.” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir