CHP Gençlik Kolları’ndan oğlancılığa suç duyurusu

Bugün Meclis’te AKP milletvekillerinin oylarıyla araştırılması engellenen Karaman’daki Ensar Vakfı kurslarında aylarca çocuklara cinsel tacizde bulunduğu ve ırzına geçtiği iddia edilen bir ilkokul öğretmeni ile Karaman Ensar Vakfı yöneticileri hakkında Cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Karaman’da bir okulda görev yapan, ayrıca Ensar Vakfı’nın ve Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (KAİMDER’e) yakın kişilerin kiraladığı evlerde kurs öğrencilerine ders veren MB adlı ilkokul öğretmeni öğrencilere cinsel istismarda bulunduğu doktor raporuyla saptanmıştı. Bun un üzerine ifadesi alınan MB, tutuklanarak Karamanlı hapishanesine konmuştu.

Kamuoyuna yansıyan bu olayın ardından Burdur Adliyesi’ne gelen CHP Burdur İl Başkanı Barış Ayten, Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan, Yeşilova İlçe Başkanı Ferdi Ay, Kadın Kolları Başkanı Ayşe Uğur ve Gençlik Kolları Başkanı Emin Kural, il yönetimi ve partililer basın açıklaması yaptı; savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir