CHP heyeti, Şeker işçilerinin imza kampanyasına destek verdi

Burdur Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) heyeti, Şeker işçilerinin Cumhuriyet Meydanı’nda fabrikalarının satılmaması için düzenledikleri imza kampanyasına destek verdi.

Tam seçimin arifesinde bütçe açıklarının zorlamasıyla TÜRKŞeker’in 14 fabrikasının özelleştirilmesinin düğmesine akılalmaz bir şekilde basılmasının ülke kamuoyuna bomba gibi düşmesinden beri ayakta olan Şeker işçileri ve pancar çiftçileri eylem üzerine eylem koyuyorlar. Bu kapsamda Şeker İş üyesi işçilerin Cumhuriyet Meydanı’nda fabrikalarının satılmaması için düzenledikleri imza kampanyasına destek veren Burdur Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) heyeti Cumhuriyet Meydanı’nda işçiler tarafından sevinçle karşılandı.

Kalabalık CHP heyetinde Milletvekili Göker, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Başkanı Osman Gök ve partililer yer aldı.

İmzalar atıldıktan sonra birer birer konuşma yapan Şeker İş Başkanı Mustafa Onay, Başkan Ercengiz ve Milletvekili Göker’in ortak görüşleri, Burdur’un şah damarı olan Şeker Fabrikası’nın satılması girişiminden vazgeçilmesi talebi oldu.

TOPLUMSAL TEPKİ ÇOK KUVVETLİ

Bir teşekkür konuşması yapan Şeker İş Başkanı Mustafa Onay, “CHP Milletvekili Mehmet Göker ve Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve ekibine bu imza kampanyamızı destekledikleri için teşekkür ediyorum. Bugün sabahleyin başlamış olduğumuz imza kampanyasına ciddi bir katılım var. Toplumsal tepkinin çok yüksek olduğunu görüyorum. İnşallah bu çalışmalarımız fabrikanın özelleştirilmemesi için ciddi adımlara vesile olur” dedi.

KAR EDEN BİR KURULUŞUN SATILMASI ABESTİR

Başkan Ercengiz ise konuşmasında, “Burdur’un tek fabrikası ve stratejik ürün olan şeker pancarın işlendiği bu fabrikanın satılmaması yönünde fikrimizi bir kere daha tekrar edelim. Fabrika insan üretmiştir. Tarımı üretmiştir. Hayvancılığı üretmiştir. Esnaf profilini değiştirmiştir. Bu sebeple biz Şeker Fabrikamızın satılmamasını istiyoruz. Kar eden bir kuruluşun satılması bizim açımızdan kabul edilebilir bir şey değil” şeklinde değerlendirmede bulundu.

FABRİKA, BURDURLUNUN GEÇİM KAYNAĞIDIR

AKP Hükümeti’ne ve iktidar milletvekillerine çağrıda bulunan Milletvekili Göker, “Burdur Şeker Fabrikası üreticisinden tüketicisine Burdur’un sosyalleşmesi için sadece bir gelir kaynağı değil toplumsal farkındalık ya da sigortalılık ya da geçim kaynağı bakımından ciddi bir değerdir. Kar eden bir kuruluştur. Bunun özelleştirilmesi tamamen mantık dışıdır. Bu anlamda Şeker İş’in düzenlemiş olduğu imza kampanyasına destek verdik” dedi.

BELEDİYE BAŞKANI ALİ ORKUN ERCENGİZ “ÖZELLEŞTİRMEYE HAYIR!” İMZASINI ATTI

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA KILIÇDAROĞLU’NUN

MUHTEMEL KATILIMIYLA BİR DESTEK MİTİNGİ YAPILACAK

CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da muhtemel katılımıyla daha yüksek eylem biçimleri müjdesi veren Vekil Göker, “biz de kendi kurumlarımızla önümüzdeki hafta yüksek bir katılımla –program uyarsa Genel Başkanımızın da katılımıyla- bir miting düzenleyeceğiz. Şeker Fabrikası’nın Burdur’da, Burdur halkının olarak kalması için, özelleştirilmemesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız” diye konuştu.

İKTİDAR MİLLETVEKİLLERİNİN “ÖZELLEŞMESİNİ AMA…”

DİYE BAŞLAYAN CÜMLELERİ ÖĞRENİLMİŞ ÇARESİZLİĞE İTER; AMASIZ KARŞI DURMALI

Göker konuşmasını şöyle sürdürdü: “Şu yanlıştır. Özellikle iktidar milletvekillerinin ‘özelleşmesin, ama…’ diye başlayan her cümle bizi öğrenilmiş, eğitilmiş çaresizliğe iter. Bunun karşısında amasız karşı durmak lazım. Fabrikamızın özelleştirilmesi için kendilerinin gittiği yolun yol olmadığını, birlikte hareket etmeye, özelleştirilmemesi için bize destek vermesi için buradan tekrar sizlerin aracılığımızla iletiyorum.”

İKTİDARIN GİTTİĞİ YOL YOL DEĞİLDİR; EN YÜCE

MAKAM, VATANDAŞIN GÖNLÜDÜR; GELİN ÖZELLEŞTİRMEDEN VAZGEÇİN!

Milletvekili Göker sözlerine, “şunu da en son not olarak söylüyorum. Makamlar gelip geçicidir. En iyi makam, sizi terketmeyen en iyi makam vatandaşın gönlüdür, kalbidir. Orada yer alabilmenin tek yolu vatandaşın yanında yer almaktır” şeklinde son verdi.

CHP MİLLETVEKİLİ DR. MEHMET GÖKER “ÖZELLEŞTİRMEYE HAYIR!” İMZASINI ATTI
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir