CHP İl başkanı Barış Ayten’in 10 Kasım mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Barış Ayten 10 Kasım Atatürk’ü anma günü ve Atatürk haftası mesajı yayınladı.

İşte Ayten’in mesajı!

Ülkemizin ve Partimizin kurucusu, Ebedi Liderimiz büyük devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bedenen aramızdan ayrılışının yıl dönümünde yüreklerimiz bir kez daha buruk.

Uluslararası anlayış ve barış yolunda çaba harcamış üstün bir kişi, olağanüstü bir devrimci sömürgecilik ve emperyalizme karşı savaşan ilk önder, insan haklarına saygılı, dünya barışının öncüsü, insanlar arasında renk, dil, ırk ayrımı gözetmeyen, eşsiz devlet adamı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu. UNESCO’ya üye 156 ülkenin oybirliği ile 1978 yılında 1981 yılını tüm dünyada ‘’ATATÜRK YILI’’ ilan ederken kararın gerekçesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü böyle tanımlıyordu.

Adeta başkaca eklenecek söz bırakmayacak bu tanımlamanın sahibi bundan tam 78 yıl önce bir 10 Kasım günü aramızdan ayrılmıştı.

Mesleğinin en iyisini yapan, Hareket Ordusuyla 31 Mart Ayaklanması’nı bastıran, Trablusgarp’ta gerilla savaşı vererek İtalyanları durduran, Balkan Savaşları’nda , 1.Dünya Savaşı’nda olağanüstü başarılar gösteren ve Anadolu işgalinde karşı emperyalizme karşı dünyada ilk bağımsızlık mücadelesini veren O olmuştur. O, iyi bir subay, iyi bir komutandır.

Bağımsızlık savaşı sonrasında; barışı savunan, Saltanatı ve Halifeliği kaldırarak halkına özgürlüğü, bağımsızlığı, Cumhuriyeti getiren, 15 yılda gerçekleştirdiği devrimlerle ülkesini ve insanını çağdaş uygarlık seviyesine çıkaran O’dur.

‘’Doğudan Güneşin doğuşunu nasıl görüyorsam, mazlum ulusların özgürlük ve bağımsızlığını öyle görüyor gibiyim’’ diyerek hem ülkesinde  hem de dünyada ezilenlerin, sömürülenlerin, mazlumların yanında olan O’dur.

‘’Hürriyet ve İstiklal Benim Karakterimdir’’ diyen kendisinin ve bütün insanlığın karekterini bağımsızlık ve özgürlük olarak gören O’dur.

‘’Türk Milleti’nin yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda elinde ve kafasında tutuğu meşale, müspet ilimdir’’ diyen, yalnızca aklı ve bilimi miras bırakan O’dur.

‘’Düvel-i Muazzama için iyi olan, Devlet için de iyidir’’ sloganının karşısına ‘’ Kayıtsız Şartsız Hür ve Egemen Olması Gereken Devlet İçin de İyidir’’ sloganı ile çıkan da O’dur.

38 yaşında Anadolu’ya gidip halkını örgütleyerek, emperyalistleri  yurdundan kovan, 42 yaşında Cumhuriyeti kuran ve 57 yaşında başardığı için mutlu olarak gözlerini yuman O’dur.

O’na, Çağımızın büyük devrimcisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ölümünün 78. yılında, İki büyük eseri Türkiye Cumhuriyetini ve Cumhuriyet Halk Partisini ebediyen yaşatmak ilkesi başta olmak üzere; O’nun gösterdiği tam bağımsızlık, antiemperyalizm ve çağdaş uygarlık yolunda daima ileriye gideceğimizi söz vererek, güzel günler özlemiyle en derin saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Işıklar içinde uyu Atam.

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir