CHP milletvekilleri kendilerini ihbar ediyor

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun Kurultay’da Cumhurbaşkanı Erdoğan İçin Sarfettiği

“Diktatör Bozuntusu” Tartışması Alevlenmeye Başladı

Ankara’yı karıştıran OdaTv’nin haberine göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kurultayda Cumhurbaşkanı Erdoğan için söylediği “diktatör bozuntusu” tartışması alevleniyor. CHP Genel Merkezi, bütün milletvekillerine söz konusu ifadeleri tekrar ederek savcılığa kendisi hakkında suç duyurunda bulunmaları çağrısı yaptı.

CHP Grup Başkanvekilliği’nden tüm milletvekillerine gönderilen çağrıda, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na hitaben yazılmış örnek bir dilekçe sunuldu. Söz konusu dilekçenin doldurularak 26 Ocak Salı günü saat 17’ye kadar teslim edilmesi istenirken Genel Başkan’la dayanışılması, CHP’nin sindirilemeyeceğinin gösterilmesi, hukuk devletinin savunulması için bu eylemin organize edildiği anlatıldı. Çağrı partinin 3 Grup Başkanvekili Levent Gök, Özgür Özel ve Engin Altay’ın imzasıyla yapıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na hitaben yazılan örnek dilekçede Kılıçdaroğlu’nun kurultayda söylediği sözler tekrar edilirken, dilekçe “Bu suçsa ben de bu suçu işliyorum. Soruşturacaksanız beni de soruşturun. Kendimi ihbar ediyorum” ifadeleriyle sonlandırıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Kurultayı’nda kendisine yönelik “Diktatör bozuntusu” sözleri sonrasında dava açmıştı.

İşte CHP’nin milletvekillerine gönderdiği o çağrı:

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir