CHP’de beklenen hamleler gelmeye başladı

“Homo homini lupus/ CHP’li

CHP’linin kurdu haline geldiği belirtiliyor

Bulanık suda balık avlama taktiklerinin uygulama alanı bulduğu Burdur Cumhuriyet Halk Partisi (CHP’de) sular bir türlü durulmuyor. Yeni İl Başkanı Osman Gök ile Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i işaret ederek istifa eden Tefenni İlçe Başkanı Hamdi Eratalay’ın çıkışı, “güdümlü” olarak yorumlandı.

Burdur Cumhuriyet Halk Partisi (CHP’de) sular bir türlü durulmuyor. Kamuoyu yorumlarına bakılırsa, Ünlü İngiliz felsefeci Thomas Hobbes’un ünlü sözü “Homo homini lupus (İnsan insanın kurdudur) sözünü buraya uyarlarsak, CHP’li CHP’linin kurdu haline gelmiş gibi görülüyor. “Biz bir büyük aileyiz; kol kırılır yen içinde kalır” gibi filozofça sözler etseler de, siyasi çıkar ve iktidar kavgalarının yarattığı fay hatları enerji biriktire biriktire süreç içinde patlamalara sebep olabiliyor. Bir bakıyorsunuz, Meclis Grup toplantıları boykot ediliyor. Meclis toplantılarına disiplinsiz bir devamsızlık yaşanıyor. Ardından diğerinin hamlesi geliyor. Bu kapsamda Cumhuriyet Halk partisi (CHP) Tefenni İlçe Başkanı, eski Başkan Barış Ayten’in zorlamasıyla lütfen (kerhen!) kabul ettiğini söylediği ilçe başkanlığından, İl Başkanı Osman Gök ve yönetimiyle Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in ilçelerini ziyaretleri sırasında “kendilerini bekleyen üyelere ilgisizlikleri” ve “resim çektirip gitmeleri”ni gerekçe göstererek istifa etti.

Sosyal medya hesabından istifa dilekçesini görünce Osman Gök ile Başkan Ercengiz’i telefonla aradık.

Başkan Gök, “güdümlü” bir hamle olduğunu belirtti.

KıvılcımHaber’e konuşan Başkan Ercengiz de, istifa gerekçelerinin eften püften gerekçeler olduğunu, incir çekirdeğini dolduracak bir sebep olmadığını, “ziyaretimiz sırasında kendilerini bekleyen üyeler” dediğinin de topu topu 2 kişi olduklarını, bu sebeple zaten ilçe binasında durmadıklarını, beraberce ilçe kahvehanesine geçerek vatandaşların ellerini sıktıklarını belirtti. İlçede sevilmeyen bir unsur olduğunu, yerel seçimde bile topu topu 400 oy alabilen bir potansiyelleri olduğunu, daha iyi bir yönetimin ve daha popüler bir başkanın bulanabileceğinin altını çizdi. Ayrıca Başkan Ercengiz, ilde işe yaramaz birkaç yöneticinin bulunduğunu, aslında bunların böylece kendiliğinden uzaklaşmalarının partiye fayda katacağını vurguladı.

 

Bu Haberi Paylaş

Yeni Yorum Yapıldı “CHP’de beklenen hamleler gelmeye başladı”

  1. Burdur Belediye Başkanı Babamın istifası üzerine aşağılayıcı ifadeler kullanan demeç vermiş bu siteye. Hayretler içinde okudum. Sevilmediğini iddia ettiği babamın Belediye Başkanı adayı olduğunda aldığı oyu bilemiyor daha. Kendisi önce otursun kaç oy almış bir daha baksın. Sonra babamdan önceki secimde partimiz kaç oy almış ona da baksın ondan sonra konuşsun. Kendisi Belediye Başkanı olduğundan bugüne hangi yönetimle anlaşmış onu söylesin. Yeteneksiz dediği babam göreve geldiğinde üye sayısı kaçtı şimdi üye sayısı kaç. İçi boş bir değerlendirme yapmış. biz tefennililer olarak gelsin bir gün anlatırız partide kendisine. Eratalay ailesi sonradan değil kökten CHP’lidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir