CHP’de disiplin depremi

CHP’de Meclis Grubu İl Başkanlığı tarafından İl Disiplin Kurulu’na sevkedildi

Nisan Meclis toplantısında Encümen üyeliği seçiminde, CHP Grubundan 3 üyenin farklı tercih yaparak, Meclis’te tek oyla varlık sürdüren İYİ Partili Yavuz Kaya’nın Encümen üyeliğine seçilmesine sebep oldukları iddiasıyla Meclis CHP Grup üyelerini İl Başkanlığı İl Disiplin Kurulu’na sevkettiği öğrenildi.  

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP’de) olaylar bir türlü durulmuyor. Süleyman Erman’dan bu yana çalkantı içinde bulunan, saflarında oluşan ve zaman zaman biriktirdiği enerjinin patlaması sonucu depremlere sebep olan fay hatlarının kalıntılarının hükmünü sürdüğünün bir ifadesi olarak Nisan Meclis toplantısındaki Encümen seçiminde CHP Grubu üyelerinden 3 kişinin İYİ Partili Yavuz Kaya’ya oy vererek seçilmesine sebep olduğu gerekçesiyle İl Disiplin Kurulu’na sevkedildikleri belirtildi.

KıvılcımHaber’e bilgi veren İl Başkanı Osman Gök, isim belirtmediklerini, Grup içinde soruşturma yaparak farklı kesimlere oy veren 3 üyenin saptanmasını ve gereğinin yapılmasını talep ettiklerini belirtti. Gizli yapılan oylamada bunun nasıl saptanacağı sorusunu ise Başkan Gök, ilgili arkadaşların Grubu toptan töhmet altında bırakmayacaklarına inandıkları şekilde cevapladı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir