CHP’de iç mücadele sertleşiyor

Mahalle delegelerinin seçildiği Burdur Cumhuriyet Halk Partisi (CHP’de) kongre süreci çok sert ve kıran kırana geçiyor. Zaman zaman “seni sandığa gömeriz” gibi seviyesiz tehditlerle sosyal medyanın da müdahil olduğu soluk soluğa giden bu sürecin sonunu kamuoyu çok merak ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP’de) kongre süreci yaşanıyor. Şimdilerde mahalle delegelerinin seçimleri sona yaklaştı. Ancak çok yoğun bir mücadele verildiği, üyelerin önüne sandığın konduğu kıran kırana bir yarışmanın yaşandığı belirtiliyor. Meclis üyelerinin, milletvekilinin bile delege seçilemediği haberleri sosyal medyaya yansıyor; tansiyon bir anda doruğa fırlıyor. Taraflar, “Aynı cümlelerle aynı haberi yayınlayan Burdur’un tüm internet medyasına bu haberi o yaptıranlar için söylenebilecek tek söz; “Yazıklar olsun” olacaktır. Habere bakışınız bu kadar sığ ve bu kadar taraflı mı? Hiç mi farklı bir cümleniz ve farklı bir düşünceniz yok değerli -kendini gazeteci sayan- arkadaşlarımız….?” şeklinde krater patlaması gibi isyan ediyor. Karşılığında da “Allaha şükür anlımız açık kimse basına talimat veremez… doğru olan neyse onu vatandaşlara iletiriz…” diye de üzerine alınanlar çıkıyor.

Bu konuda topa, İl Başkanı Barış Ayten de girdi ve sert bir savunma ve yakınma paylaşımında bulundu.

Mahalle delegeliğine aday olmadığını, ,ismini bile yazmadığını, ancak mahalle delegesi olma mücadelesi veriyormuş izlenimi yaratılmaya çalışıldığını vurgulayarak tepkisini gösterdi.

İşte Barış Ayten’in sosyal medya paylaşımı:

“Mahalle delegeliğine aday olmadigim gibi isimimi yazmadım yazdirmadimda. Sanki Mahalle delegesi olmaya çalışmışım da seçilememişim algısı ile haber yapan yaptıranlar şunu bilin!

Ben Cumhuriyet Halk Partisinin hem evladı hem de neferiyim. Ömrümün sonuna kadar da böyle olacak.

“Ben ilçe delegesi değilken Merkez ilçe Başkanı, İl delegesi değilken İl Başkanı oldum. Türkiye rekorlarını kırdım. Ben bu partinin her kademesine emeğimle hizmetimle, 13 yaşımdan bugüne gece gündüz çalışarak geldim, paraşütle inenlerden olmadım. Akp faşizminin gölgesinde İki erkek evladım oldu birine ATA diğerine MUSTAFA KEMAL ismi koydum. Kimse olmasa iki aslanımla mücadele veririm yılmadan korkmadan. Bu maksatlı haberleri yapan ve yaptıranlara cevabı yani son sözü; her zaman olduğu gibi KONGRENİN SANDIĞI söyler. İlgililerin Bilgilerine Sevgiler…”

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir