CHP’de Kurultay takvimi başladı

CHP’nin örgütten sorumlu Genel Başkan yardımcısı Tekin Bingöl ile Genel Sekreter Gürsel Tekin imzasıyla örgütlere ve milletvekillerine gönderilen kongreler takvimiyle ilgili genelgeye göre, CHP’nin 35’nci olağan Kurultay takvimi bugün (2 Temmuz 2015 günü) başladı ve 20 Aralık’ta tamamlanacak.

16 Haziran 2015 tarihinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında toplanan CHP Merkez Yönetim Kurulu’nda karara bağlanan kurultay takvimi doğrultusunda, CHP’nin örgütten sorumlu Genel Başkan yardımcısı Tekin Bingöl ile Genel Sekreter Gürsel Tekin imzasıyla örgütlere ve milletvekillerine gönderilen kongreler takvimiyle ilgili genelgeye göre, geçen yıl Temmuz ayında yapılması planlanan ancak Cumhurbaşkanlığı seçimi nedeniyle bir yıl ertelenen CHP’nin 35’nci Kurultay takvimi bugün (2 Temmuz 2015 günü) başladı ve 20 Aralık’ta tamamlanacak.

Takvime göre ilk olarak ilçe ve il kongrelerinin yapılması gerekiyor. Askıya çıkılması ve ilçe kongre delegelerinin seçimlerinin ardından ilçe kongreleri 28 Eylül/ 25 Ekim arasında tamamlanacak.

CHP’de daha sonra 11/29 Kasım tarihleri arasında da il kongreleri gerçekleştirilecek. Büyük kurultay delegeleri de il kongrelerinde seçilecek.

CHP’nin 35. Olağan Kurultayı ise aralık ayı içerisinde yapılacak.

Bu Haberi Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir