CHP’deki canlı bombalar

Haşhaşiler tartışması gündeme oturunca o zamanlar konuyla ilgili 9 kitap elde etmiş ve Hasan Sabahı ve müritlerinin müthiş cesaretlerinin hikayesini okumuştum. Hasan Sabbah, Büyük Selçuklu Hükümdarına ve ünlü Veziri Nizamül Mülk’e kızıp tarihin ilk suikast grubunu kurduğunu, kartallar gibi Alamut Kalesindeki kamplarda, haşhaş yutmuş militan müritleri için kendilerini cennette hissetmelerini sağlayacak şartlarda düzenlenmiş cennet bahçeleri kurduğunu, cennet bahçesinde huri sandıkları kadınlarla bin bir maddi zevki tadarak bulutlarda uçmalarının sağlandığını, oradan da katledilecek devlet adamlarına gönderildiklerini okumuştum. Kesin öleceğini bilerek suikaste giden, daha doğrucası parçalanarak ölüme gözünü kırpmadan gittiklerinin hikayesi beni çok etkilemişti.

Şimdi canlı bombalar kendilerini patlatıyor; birçok masım sivil vatandaşla birlikte kendileri de parçalanarak ölüp gidiyorlar.

Bunun nasıl bir psikoloji olduğunu anlamak için Haşhaşilerin hikayelerini okumak gerekir.

Geçenlerde sosyal medyada bir bayanın paylaşımından öğrenmiştim. Afganistan’da bir canlı bomba patlamadan ele geçirilmiş ve konuşturulmuştu. Canlı bombanın cinsel organını demirden bir zırhla muhafaza altına aldığı keşfedilmiş, bunun anlamı sorulmuştu. Çirkin mi çirkin olan canlı bomba, sırıtarak cennete gittiğinde kendisine verilecek Hurilere karşı görevini hakkıyla yerine getirebilmek amacıyla cinsel organının parçalanmasını önlemek için böyle bir tedbir aldığını söylüyordu. Paylaşımcı bayan da “hay sana verenin!..” şeklinde bir tepki gösterdiğini görmüştüm.

İşte haşhaşı çekmiş Haşhaşiler de cennetteki Huriler aşkına aynı haleti ruhiye içinde parçalanarak ölüme gözünü kırpmadan gidiyorlardı.

Faraç’ın dediği gibi, “militanların ilaçla adeta robot haline getirildiği”, “kimilerinin ise bilmeden bomba dolu çantalar taşıtılırken, eylem bölgelerine kurye gibi sevk edilerek uzaktan havaya uçuruldukları” da bir gerçek.

Canlı bombalar, sadece kendilerini parçalamakla kalmıyor, masum birçok sivil vatandaşın da katledilmesine sebep oluyor.

Ancak bazı canlı bombalar kendilerine zarar vermeden işlev gördükleri de oluyor.

CHP Milletvekili Selina Doğan’ın CHP içindeki canlı bomba olduğu üzerine basında yazılıp çizildi. Etnik kimliğinin arkasındaki karanlık niyetiyle Doğan, kendini patlatmıyor ama CHP’yi patlatıyor.

Kızılay bombacısı için onu masum gösterircesine Twitter atması gerçekten de CHP’yi paramparça etti. Twitter hesabından “1992 doğumlu bir kadını, vücudunu patlatarak ölüm saçmaya iten sebepleri konuşmadıkça, terörle mücadele yalandır” şeklinde paylaşımda bulunması sinirleri zaten son raddesine kadar gerilmiş toplumda ve CHP içinde canlı bomba işlevi gördü. O da anladı durumu da Twitter paylaşımını hemen silip attı ve sessizliğe büründü.

Gerçekten de CHP’nin son dönem yöneticilerinin birçoğu Genel Başkanlarına varıncaya kadar politikadan anlamıyorlar.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir