CHP’ye yakışmayan skandal söylemler

Hafta sonunda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açış konuşmasıyla başlayan ve kamuoyunda son dönemde partide oluşan ideolojik kırılma ve farklı söylemlerden ileri gelen Bremen Mızıkacıları durumunu ortadan kaldırma toplantısı olarak anılan Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında Batı destekli Amerikan kara gücü bölücü terör örgütü PKK’yi hendeğe gömerek belini kıran Türk Ordusunun hedef alındığı öğrenildi. Güneydoğu’da PKK ve Amerika/ İsrail’e karşı vatan bütünlüğü kapsamında kahramanca vatan savaşı veren asker, polis ve köy korucuları hedef alınarak “Tayyip ordusu”, “ordu katliam yapıyor” gibi skandal ve haince söylem edildiği ileri sürüldü. Kılıçdaroğlu’nun da bunları sessizce dinlediği bildirildi.

Geçtiğimiz hafta sonu Cumartesi günü Antalya Kundu’da bir otelde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açış konuşmasıyla başlayan ve kamuoyunda, son dönemde partide oluşan ideolojik kırılma ve farklı söylemlerden ileri gelen Bremen Mızıkacıları durumunu ortadan kaldırma toplantısı olarak anılan Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında bazı il başkanlarının Batı destekli Amerikan kara gücü bölücü terör örgütü PKK’yi hendeğe gömerek belini kıran Türk Ordusunu hedef aldığı, Güneydoğu’da PKK ve Amerika/ İsrail’e karşı vatan bütünlüğü kapsamında kahramanca vatan savaşı veren asker, polis ve köy korucularını hedef alarak “Tayyip ordusu”, “ordu katliam yapıyor” gibi skandal ve haince söylemlerle saldırdığı ileri sürüldü. Kılıçdaroğlu’nun da bunları sessizce dinlediği bildirildi.

GÜNEYDOĞU’DA “TAYYİP ORDUSU”, KATLİAM YAPIYOR

Zihni Erdem’in haberine göre, CHP’nin Antalya’daki Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında, terörle mücadele eden ordu ve emniyet mensuplarının kararlılığını zaafa uğratacak ifadeler kullanıldığı ortaya çıktı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı toplantıda bir il başkanı, “Türk Ordusunun Doğu ve Güneydoğu’da katliam yaptığını” söyledi. Aynı il başkanı asker ve polisin Sur, Cizre, Silopi, Nusaybin ve Yüksekova gibi kritik illerde başarıyla yürüttüğü operasyonları hedef aldı. İl Başkanı, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne “Tayyip Ordusu” yakıştırması yaptı ve “Mehmetçiğin katliam yaptığını” söyledi. İl başkanı bu tutumunu da “bölgede hem PKK hem de Tayyip Ordusu katliam yapıyor” ifadeleriyle anlattı.

GÜNEYDOĞU’DA CHP ÖNCÜ ROL OYNAYACAK!

İl Başkanına tepki bile göstermeyen CHP Lideri Kılıçdaroğlu da Türk Ordusunun hedef alındığı toplantıda “Güneydoğu’da HDP’den sonra oy verilecek ikinci parti oldukları” değerlendirmesini yaptı. Kılıçdaroğlu’nun bölgede “CHP’nin öncü rol oynayacağı”nı söylediği de öğrenildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir