CHP’ye yönelik provokasyon

Burdur CHP il binasının bahçesine, üzerinde “Kemal Kılıçdaroğlu haddini bil, kaset mahsulüsün” yazılı kâğıt ve boş CD’ler bırakıldı.

Yazılı bir açıklama yapan il Başkanı Barış Ayten, gece saatlerinde il binalarının bahçesine üzerinde “Kemal Kılıçdaroğlu haddini bil, kaset mahsulüsün” yazılı kâğıt ve boş kasetler bırakıldığını, polisin soruşturma yürütmesi nedeniyle daha tafsilatlı açıklama yapamadıklarını belirtti.

Polis kâğıt ve kasetlere el koyarak çok yönlü soruşturma başlattı.

Ayten’in açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Gece parti binamızın önüne henüz kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce Sayın Genel Başkan’ımızı hedef alan hakaret ve tehdit içerikli CD ve yazılı görseller bırakılmıştır. Partimiz personelinin bilgilendirmesi üzerine parti binamıza gelerek incelemelerde bulunup, emniyet güçlerimize bilgilendirme yaptık. Emniyet müdürlüğümüz ve savcılığımız kapsamlı bir soruşturma başlattı. Titiz bir çalışma sürdüren ve önemli yol alan emniyet görevlilerimize ayrıca teşekkür ediyorum.”

KAYESERİ’DE DE AYNI SENARYO

Kayseri’de CHP İl Başkanlığı binası önüne gece yarısı geldiği belirtilen bir grup, siyah çelenk, bol sayıda üzerinde yazılar yazılmış teyp kasetleri, biber turşusu, küçük notlar ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun üzerine hakaretler yazılmış fotoğraflar bıraktı.

OdaTV haberine göre, CHP il binası önüne, güvenlik kamera kayıtlarından yapılan ilk tespite göre 10-15 kişilik grup geldi. Gece yarısı gelen grup içinden 3 -4 kişi parti binasının önüne poşet bıraktı. Sabah partiye gelen parti görevlileri, poşeti fark etti. Haber verilmesi üzerine malzemelere el koyan polis, inceleme başlattı. Partinin güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen polisler, sokaktaki bütün iş yerine ait kamera kayıtlarını da aldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir