Cumhurbaşkanı Adayı Perinçek’e 100 bin imza standı

Burdurlu Vatan Partililer bugün Cumhuriyet Meydanı’nda vatan savaşını zafere ulaştıracak Cumhurbaşkanı Adayı Vatan Partisi lideri Dr. Doğu Perinçek’e 100 bin imza standı açtı. 3 saat içinde Burdur halkından Perinçek’in Cumhurbaşkanı adaylığı için yüzlerce imza toplandı.

İl Başkanı İbrahim Kılınç ve eski İl Başkanı Hayat Harputlu’yla birlikte Cumhuriyet Meydanı’nda biraraya gelen Vatan Partililer, Burdurlulardan vatan savaşını zafere götürecek Cumhurbaşkanı Perinçek’e yüzlerce imza topladı. 2 bin broşür dağıttı.

Açıklama yapan İl Başkanı İbrahim Kılınç, AK partili, MHP’li ya da CHP’li seçmen vatandaşlarımız farketmiyor, her kesimden ve her partiden vatandaşımız Sayın Dr. Perinçek’in adaylığı için “o Türkiye’nin vicdanı” diye imza verdiğini belirterek, hiçbir kuvvetin güneşin Doğu’dan doğmasını engelleyemeyeceğini ileri sürdü.

Türkiye’de imza standını, Batılı emperyalist tek dişi kalmış canavarın, mazlum Müslüman Suriye halkının üzerine füzeleriyle saldırdığı şartlarda açtıklarını, ABD emperyalizminin, kendi milli Atatürk’ü olan Beşşar Esad’ın önderliğinde vatan savaşı veren Suriye halkını dize getiremeyeceğini, Müslüman Suriye halkını katleden Haçlı saldırganlığının yanında yer almanın Anadolu geleneği ile alakasının bulunmadığını, Türkiye halkının bu Haçlı taraftarlığını mahkûm edeceğinin altını çizerek,  “emperyalist saldırıya karşı Suriye’nin yanındayız. Kendilerine medeni diyen emperyalist barbarlar bu sabaha karşı, tam da İslam alemi için kutsal olan Miraç Kandilinde 7 yıldır diz çöktüremedikleri Suriye’ye füzelerle saldırdılar. Emperyalizm yenilecek, mazlum milletler kazanacak. AKP, haçlı ordusunun füzelerini alkışlıyor. Cumhurbaşkanlığının, hükümetin, Dış İşlerinin ve AKP’nin sözcüleri ABD saldırısını alkışlamaktadır. Erdoğan bu tutumuyla 15 Temmuz’u yapan, PKK/PYD’ye 5 bin tır silah veren, PKK’lı teröristlere maaş veren ABD ile aynı safa düşmüştür. Rusya, İran ve Suriye’nin PKK’nın üzerine yürümeye başladığı koşullarda AKP’nin haçlı saldırısını alkışlaması Türkiye’nin milli güvenliğine zarar vermektedir” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir