Derneklerin federasyon çatısı altında birleşme toplantısı yapıldı

İlimizde ve diğer illerde “Burdur” adıyla kurulan derneklerin federasyon çatısı altında toplanması amacıyla süren çalışmaları değerlendirmek üzere, il dışından gelen dernek başkanlarının katılımıyla Vali Şerif Yılmaz başkanlığında toplantı yapıldı.

Özellikle Burdur ili dışında kurulmuş il -ilçe derneklerini federasyon çatısı altına toplayarak, sinerji oluşturmak, Burdur adına birlikte hareket ederek birliktelik ruhunu daha da pekiştirmek amacıyla başlanan çalışmalar yavaş yavaş şekillenmeye başladı.

Kurulacak federasyonla birlikte dernekler arası koordinasyon sağlanarak, derneklerin yaptığı çalışmaların kalıcı hale getirilmesi, Burdur’un tarihi ve doğal güzelliklerinin, kültürel varlıklarının tanıtılmasına katkı sağlamak amaçlanıyor.

Bir özel otelde düzenlenen toplantıda kurulması öngörülen federasyon çalışmaları ile ilgili son değerlendirmeler yapıldı. Federasyon Kurucular Kurulunun, Tüzüğünün de görüşülerek karşılıklı fikir alışverişinde bulunulan toplantıda dernek başkanları Vali Yılmaz’a bu süreçte gösterdiği yakın ilgi ve destekleri dolayısıyla teşekkür ettiler.

Burdur adına derneklerin tek bir federasyon çatısı altında toplanmasının çok önemli bir çalışma olarak değerlendirdiğini belirten Vali Yılmaz da, gösterilecek birlikteliğin Burdur’a her yönden katkılar sunacağını ifade ederek başından itibaren bu sürece katkı sunan tüm başkanlara, yönetimlerine, üyelerine ve Burdur sevdalılarına teşekkür etti.

Bu Haberi Paylaş

Yeni Yorum Yapıldı “Derneklerin federasyon çatısı altında birleşme toplantısı yapıldı”

  1. Burdur Sivil Toplum Platformunun gücünün, OHAL yetkilerini kullanan Şerif YILMAZ’dan daha etkili olduğunu anlayan Şerif’in Burdur Özgür Sivil Toplum Örgütlerine karşı kullanabileceği bir sivil toplum yapısı yaratmaya kalkıştığını görmekteyiz ki bu girişim bile bizleri gururlandırmaktadır. Türkiyede sivil toplum hareketini manüpüle edip yönlendirmeye kalkışan SOROS gibi dış mihrakların yanısıra benzer iç mihrakları da çok iyi bilerek ekarte edebilen önderlerimize vız gelir bu çakma örgütleriniz vız ! Hayatının en büyük tecrübesini Burdur’dan edinerek gideceksin Şerif YILMAZ!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir