Derviş gene sahaya çıktı

2 binlerin başındaki Ecevit Hükümeti’ni Orta Doğu’daki Amerikan çıkarlarına ve Irak’ın Amerika tarafından işgali operasyonuna karşı çıktığı ve katılmadığı için yıkan, aldığı kararlarla Türkiye ekonomisini uluslararası talana açan ve ekonomiyi uluslararası emperyalist ekonomiyle bütünleştiren, Cumhuriyet’in 90 yıldır gerçekleştirdiği birikim ve değerlerin tamamen özelleştirilmesini sağlayan ve bugünkü kamunun bitirildiği süreci başlatan batakçı-borçlanma ekonomisinin mimarı Kemal Derviş son haftalarda gene sahaya sürüldü; medyada boy göstermeye başladı. Başta ABD olmak üzere Batı tarafından yürütülen planlı bir operasyon sonucunda gerçekleşmesi olası “büyük koalisyon”a hazırlık kapsamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen ve ekonomiden sorumlu bir görev kabul edebileceğini deklare eden Derviş, Türkiye’de Batılı “sülüklerin temsilcisi” olduğu iddia edildi. Bu kapsamda yazılı bir açıklama yapan Vatan Partisi genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, “borçlanma ekonomisinin batakta çırpındığı koşullarda, mimarı Kemal Derviş’in yeniden sahneye çıkarıldığını belirterek, “Derviş, ekonomiyi iyice batıracak. AKP-CHP Hükümet ortaklığının dilenme ekonomisi Kemal Derviş’e emanet ediliyor. Tam yakışıyor!” dedi.

BATAKÇI DERVİŞ EKONOMİSİNİN SONU GELDİ!

2001 yılında olduğu gibi ABD tarafından ekonominin başına getirilmek istenen Kemal Derviş, 13 yıl aradan sonra yeniden medyada boy göstermeye başladı. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, yazılı bir açıklama yaparak, Kemal Derviş’in “Türkiye’nin üzerindeki ABD denetimini sürdürmekle görevli” olduğunu söyledi. “Borçlanma ekonomisi batakta çırpınırken, mimarı Kemal Derviş yeniden sahneye çıkarılıyor” diyen Perinçek, “Derviş, ekonomiyi iyice batıracak. AKP-CHP Hükümet ortaklığının dilenme ekonomisi Kemal Derviş’e emanet ediliyor. Tam yakışıyor!” diye ekledi.

2001 yılında olduğu gibi ABD tarafından ekonominin başına getirilmek istenen Kemal Derviş, 13 yıl aradan sonra yeniden medyada boy göstermeye başladı. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, bir açıklama yaparak, Kemal Derviş’in “Türkiye’nin üzerindeki ABD denetimini sürdürmekle görevli” olduğunu söyledi:

DEĞİŞMEYEN GÖREV

Kemal Derviş’in, AKP’yi iktidara getiren Amerikan tertibinde başrolde olduğunu hatırlatan Perinçek, “şimdi AKP-CHP hükümetinin kurulmasında yine başrolde. Ama değişmeyen bir görevi var: Türkiye’nin üzerindeki ABD denetimini sürdürmek, Türkiye’yi bölmek ve dünya tefecilerinin tahsildarlığını yapmak” şeklinde değerlendirmede bulundu. “AKP-CHP hükümeti bir suçortaklığıdır” şeklinde konuşan Perinçek, “kucaklarında HDP/PKK var. Hükümetin gizli ortağı bölücü terör örgütüdür” dedi.

TEK ÇÖZÜM VATAN PARTİSİ’NİN ÜRETİM EKONOMİSİDİR

Derviş’in batakçı ekonomisin sonunun geldiğini vurgulayan Perinçek, “Kemal Derviş’in batakçı ekonomisine karşı Vatan Partisi’nin üretim ekonomisi tek çözümdür. Yeniden Atatürk’ün Milli Ekonomisi’ni kuracağız. Halkçı-devletçi planlı ekonomi Türkiye’nin biricik çözümüdür” diye ifade etti.

ÜRETİM EKONOMİSİ İÇİN MİLLİCİLER BİRLEŞİYOR

Perinçek, Türkiye ekonomisini yönetme konusunda önemli birikimi olan Ufuk Söylemez’in Vatan Partisi yönetiminde yer alacağını belirterek, “böylece karma ekonominin uygulanmasında partimiz, milli tecrübelerimizi değerlendirecek. Üretim ekonomisini kurmak için Milliciler birleşiyoruz. Kamu kesimi ile özel kesim arasında milli üretim amacıyla uyum sağlayacağız” diye görüş belirtti.

Perinçek şu çağrıda bulundu:

“ÜRETİN ARKADAŞLAR!”

“Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, “üretin” çağrısında bulundu: “Her boydan sanayicimize, çiftçimize, üretimde yer alan herkese ‘üretin arkadaşlar’ diyoruz. Tayyip Erdoğanların, Kemal Dervişlerin devri bitmiştir. Vatan Partisi yönetiminde üretim çağına gireceğiz.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir