Doktorun yüzme havuzu önergesi Burdur’dan ses verdi

Önceki gün CHP Burdur Milletvekili Op. Dr. Mehmet Göker’in Gençlik ve Spor bakanının cevaplaması talebiyle verdiği Burdur kapalı Yüzme Havuzu hakkındaki önergesindeki soruların cevabı Burdur valiliğinden geldi. Burdur Valiliği yaptığı yazılı basın açıklamasında, Burdur Merkez Kapalı Yüzme Havuzu, Çavdır Ve Tefenni Spor Salonları hakkında detaylı açıklamalarda bulundu.

CHP Burdur Milletvekili Op. Dr. Mehmet Göker’in 2 gün önce, Kapalı Yüzme Havuzu inşaat projesinin tamamlanması için gerekli olan kaynak ne kadar olduğu, eğer söz konusu kaynak kamu yatırım programında ayrılmışsa, bahse konu olan proje neden hala tamamlanamadığı, 2015 yılının Temmuz ayında olduğumuz düşünüldüğünde, AKP hükümetleri döneminde benzer projelerin tamamlanmasında ortaya çıkan gecikmelerin de ışığında söz konusu projenin 2015 yılında tamamlanabileceğini düşünüp düşünmediği ve ilgili projenin bir türlü tamamlanamamasının Burdur ilimiz açısında olumsuz sonuçları olduğunu düşünüp düşünmediği sorularına cevap aradığı soru önergesine cevabı Burdur Valiliği bir basın açıklamasıyla cevap verdi. Burdur Valiliği yaptığı yazılı basın açıklamasında, Burdur Merkez Kapalı Yüzme Havuzu, Çavdır Ve Tefenni Spor Salonları hakkında detaylı açıklamalarda bulundu.

Soru önergesini okumak için tıklayınız

Burdur Valiliği’nin açıklaması şöyledir:

Sözleşmesi 10.06.2013 tarihinde yapılan yarı olimpik 6 kulvarlı Burdur merkez kapalı yüzme havuzunun yer teslimi ve işe başlaması 24.06.2013 tarihidir.

Sözleşmesi 04.12.2013 tarihinde yapılan Burdur Çavdır spor salonu yapım işinin yer teslimi ve işe başlaması 09.12.2013 tarihidir.

Sözleşmesi 25.11.2013 tarihinde yapılan Burdur Tefenni 250 seyircili spor salonu yapım işinin yer teslimi ve işe başlaması 29.11.2013 tarihidir.

Burdur Kapalı Yüzme Havuzu işinin sözleşmeye göre süresi 500 takvim günüdür. Sözleşmeye göre işin bitim tarihi 06.11.2014 tarihi olmakla birlikte verilen resmi süre uzatımları ile işin bitim tarihi 26.04.2015 olmuştur. İşin fiziksel gerçekleşmesi % 65’tir.

Çavdır Spor Salonu İşin sözleşmeye göre süresi 350 takvim günüdür. Sözleşmeye göre işin bitim tarihi 24.11.2014 tarihi olmakla birlikte verilen resmi süre uzatımları ile işin bitim tarihi 22.04.2015 olmuştur. İşin fiziksel gerçekleşmesi % 64 tür.

Tefenni Spor Salonu İşin sözleşmeye göre süresi 360 takvim günüdür. Sözleşmeye göre işin bitim tarihi 24.11.2014 tarihi olmakla birlikte verilen resmi süre uzatımları ile işin bitim tarihi 06.06.2015 olmuştur. İşin fiziksel gerçekleşmesi % 65 tir.

Necigül İnş. Tur. San. ve Tic. Ltd. Şti. uhdesinde olan KAPALI YÜZME HAVUZU ve TEFENNİ 250 SEYİRCİLİ SPOR SALONU YAPIM İŞİ ile Fetih Grup İnş. Ltd. Şti. uhdesinde olan ÇAVDIR SPOR SALONU işleri sözleşmelerinde öngörülen sürelerinde bitmemiştir. Süre uzatımları dahil bitmesi gereken sürede bitmeyen bu işlerin tespiti yapılarak noter kanalıyla 10 gün süreli ihtar çekilmiştir.

İhtar yazısına rağmen işin tamamlanmaması halinde söz konusu üç spor tesisinin sözleşmesi Kamu İhale Mevzuatı Hükümlerine göre feshedilecek ve gerekli cezai işlemler uygulanacaktır. Fesih sonrası kalan imalatların tamamlanması için ikmal ihalesi yapılarak işin en kısa sürede tamamlanması sağlanacaktır.

Spor tesislerinin yapımının gecikmesi ve tamamlanamaması durumu Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğümüzün ödenek aktarımından kaynaklı olmayıp tamamen yüklenici firmanın ekonomik sıkıntılarından kaynaklanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir