Dün Gönül Sofrası Değirmenler ve Necatibey’deydi

Burdur Belediyesi’nin geleneksel Gönül Sofrası adı verilen her mahallede iftar sofrası dün iftarda Necatibey ve Değirmenler Mahalleleri sakinleri için Akdeniz Bulvarı’nda kuruldu. Bulvarı boydan boya kaplayan genciyle yaşlısıyla kadınıyla çocuğuyla yediden yetmişe tüm mahalleli oradaydı. Başkan Ercengiz, iftar öncesi yaptığı konuşmada, “yaklaşık 5 yıldır sürdürmeye çalıştığımız bu gönül sofralarını gönüllü ailelerimizin katkılarıyla yapıyoruz. Bugünkü iftarımızın destekçisi Tırman ailesi olmuştur. Kendilerine buradan teşekkür ederiz” dedi.

Bu yıl katılımın tüm dönemleri katladığı Burdur Belediyesi’nin gönül sofraları “Allah senden razı olsun” dualarının üzerinde tüm gönülleri fethetmeyi sürdürüyor. Dün Gönül Sofrası, Necatibey ve Değirmenler Mahalleleri sakinleri için Akdeniz Bulvarı’nda kuruldu. Susamlık Tesislerine, Burdurlularının su doldurdukları çeşmeye giden yol üzerinde bulunan Akdeniz Bulvarı’nı boydan boya dolduran iftar sofrasına rağbet oldukça fazlaydı. Masaları dolaşan ve “hoşgeldiniz, afiyet olsun; Allah kabul etsin” dileklerinde bulunan Başkan Ercengiz’e bu arada vatandaşlar sorunlarını ve isteklerini iletti. Bir ilkokul çocuğu, Başkan Ercengiz’i okuluna davet edince, Başkan Ercengiz’den tüm sınıfı için öğretmeniyle birlikte davet aldı.

İftar sonrasında adet haline getirilen çay ikramında Başkan Ercengiz, 4 yıllık icraatlarını (belediye hizmetlerini), yaptıklarını yapamadıklarını anlattı. Mahalleli de sorunlarını ve isteklerini dile getirdi.

BAŞKAN ERCENGİZ’İN KONUŞMASI

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir