Eğitim İş’te bayrak değişimi

Eğitim-İş 1’nci Olağanüstü Genel Kurulu dün (3 Ekim 2016 günü) Ankara Kent Otel’de gerçekleştirildi. Genel Kurul’da Merkez Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Disiplin Kurulu için 285 kayıtlı delegeden 273’ü oy kullandı. Yeni idari kurulların seçimini gerçekleştirdi.

85 kayıtlı delegeden 273’ünün oy kullandığı Eğitim-İş 1’nci Olağanüstü Genel Kurulu dün (3 Ekim 2016 günü) Ankara Kent Otel’de gerçekleştirildi. Genel Kurul’da Merkez Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Disiplin Kurulu üyelerinin seçimi gerçekleştirildi.

Yeni Merkez Yönetim Kurul Mehmet Balık, Orhan Yıldırım, Şükrü Balun, Ebru Sungar, Şaban Özdemir, Ahmet Güngör, Maksut Balmuk’tan oluştu. Denetleme Kurulu’na İbrahim Daş, Jülide Akköprü ve İbrahim Bozdağ seçilirken, Disiplin Kurulu’na Mustafa Aksu, Özgür Aras ve Yusuf Karaca seçildi.

Genel Kurul’da konuşma yapan Genel Başkan Veli Demir, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından, Eğitim-İş’in sığınılacak bir kale olarak görüldüğünü vurgulayarak, “herkes saklanırken, herkes küçülürken Eğitim-İş büyümüştür. Çünkü Eğitim-İş’in felsefesi tamam bir felsefedir. Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti yaşadığı müddetçe Eğitim-İş yaşayacaktır. Çünkü Eğitim-İş’in taşıyıcı sütunu Mustafa Kemal’dir, Eğitim-İş’in taşıyıcı sütunu Lozan’dır, Misak-ı Millidir, Kuvay-i Milliyedir. Bu ülkede Kuvay-i Milliye yenilir mi? Asla yenilmeyecektir. Eğitim-İş’in bir kanadı Mustafa Kemal Atatürk, ulusal değerler, anti-emperyalizm; diğer kanadı da demokrasi, insan hakları ve emektir. Bu değişmediği müddetçe de Eğitim-İş’in yolu hep açık ve hep yükseklerdir” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir