Encümen’e İYİ Partili Kaya’nın girmesi kime gol?

Burdur Belediye Meclisi Nisan ayı olağan toplantısı bugün (4 Nisan günü) Belediye Meclis Salonu’nda Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz başkanlığında yapıldı. Toplantıya, gündemin ilk maddesi olan Encümen üyeliği seçiminin sonuçları damga vurdu.

Belediye Meclis Salonu’nda Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz başkanlığında yapılan Burdur Belediye Meclisi Nisan ayı olağan toplantısına Belediye Encümen üyeliği için yapılan gizli oylamanın sonuçları damga vurdu. Gizli oylama yapıldığı için isim belirtilmeyeceği ifade edilen bundan dolayı tartışmalı başlayan seçim sonucunda ilginç bir durum ortaya çıktı. İYİ Partili Yavuz Kaya, beklenmeyen bir şekilde tek başına Encümen’in 3 üyesinden biri oldu. Kamuoyunda yoğun tartışmalara sebep olan bu durum, Başkan Ercengiz’in gol yemesi şeklinde yorumlandı. Ancak Meclis’teki partiler taksimatına bakıldığında gölü yiyenin, kendi hakkı olan Encümen üyeliğini İYİ Parti’ye kaptıran 8 üyeyle Meclis’teki en büyük ikinci siyasi grup olan AKP grubu olduğu anlaşılıyor.

Öte yandan bir başka gerçek ise CHP Grubu’nun bazı üyelerinin başka cenahlara oy kaydırdığı anlaşılıyor. Bu gerçek ise KıvılcımHaber’in kıyametler koparan ve onu tanımayanların yaptığı  manipülasyon iftirasına uğrayan Şubat Meclisi ile ilgili 7 Şubat tarihli “Burdur Belediyesi Şubat Meclis Toplantısına iki olay damga vurdu” başlıklı haberimizi (HABERE GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ) teyit etmektedir.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir