Engelliler gönüllerince eğlendi

Engelliler Haftası nedeniyle Burdur Belediyesi tarafından kentteki engelliler ve aileleri için düzenlenen yemekte engelliler gönüllerince eğlendi.

Engelliler Haftası nedeniyle Burdur Belediyesi tarafından kentteki engelli ve aileleri için yemek düzenlendi. Serenler Otel’de gerçekleştirilen yemeğe Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Mehmet Çetin, belediye meclis üyeleri, engelliler ve aileleri katıldı.

Belediye Basın Bürosundan bildirildiğine göre, yemekte konuşan Başkan Ercengiz, engelliler ve aileleriyle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti. Ercengiz, “Geleneksel hale getirdiğimiz yemekte bir aradayız, geleneğimizi devam ettireceğiz. Gönül istiyor ki bugün Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzün bütün çalışanları burada olsaydı. Birlikte bir akşam yemeğini birlikte yeseydik. Yoksa hepimiz Allah ne verdiyse evimizde yemek yiyebiliyoruz. Ama maalesef siyasetin yoğun olduğu şu günlerde devletin kurumları siyasi iktidar partisinin paralelinde hareket ederek asli görevlerinden uzaktalar. Bugün burada engelli dostlarımızla birlikteyiz. Sadece bugün değil yılın 365 günü düşünmek zorundayız. Çünkü hepimiz potansiyel birer engelliyiz. Bu hafta sonu 48 saatliğine de olsa Almanya’ya gidiyorum. Almanya’daki Engelliler Federasyonu’ndan Burdur’a verecekleri engelli araçları alabilmek için. Bedensel engelli vatandaşlarımıza bu araçları ulaştırabilmek için gideceğim. İşte gerçek politika bu. Çıkıp sokaklarda bağırıp çağırmak politika değil. Eğer elinizden geliyorsa bunu yapacaksanız. Sözde olmuyor. Yaptığınız varsa bunu vatandaşa göstereceksiniz. Biz engelli vatandaşlarımızla sade yemekte bir arada değiliz. Vatandaşımızın sorunlarına çözüm üretmek için çalışıyoruz. Engelli vatandaşlarımızı ve ailelerini yalnız bırakmayacağız” diye konuştu.

Yemeğin ardından Başkan Ercengiz, geceye katılan engelli ve ailelerini tek tek ziyaret ederek sohbet etti. Başkan Ercengiz ve meclis üyeleri engelliler ve aileleriyle birlikte çalan müzik eşliğinde oynadı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir