Engellilere Alyazma’da piknik

Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen piknikte engelli vatandaşlarla buluştu.

Burdur Belediyesi tarafından Engelli vatandaşlar için piknik düzenlendi. Alyazma Orman İçi Piknik Alanında düzenlenen piknikte Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say ve belediye meclis üyeleri engelli vatandaşları yalnız bırakmadı. Piknikte engelli vatandalar ve aileleri düzenlenen çeşitli yarışmalarla doyasıya eğlendi.

Tek tek aileleri ziyaret ederek sohbet eden Başkan Ercengiz, “Engelli vatandaşlarımız için düzenlediğimiz yemekte piknik sözü vermiştim, bu gün de sözümüzü yerine getirdik. Engelli vatandaşlarımızın her zaman yanındayız. Bu etkinliklerimizin artmasını sağlayacağız. Sosyal belediyeciliğin bir gereği olarak engelli vatandaşlarımızı başkalarına gereksinim duymadan yaşamını sürdüren, kendine yeten, üretken bireyler olabilmeleri için çalışacağız. Engelli vatandaşlarımız için engelsiz kafe projesi hazırladık. Engelli vatandaşlarımızın çalıştığı, bütün vatandaşlarımıza hizmet verecek bir proje olacak. Engelli çocuklarımız içinde parklar oluşturacağız.” diye konuştu.

Başkan Ercengiz, daha sonra engelli vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir