Erdoğan HDP’ye çalışıyor!

Tayyip Erdoğan durmadan konuşuyor. Hırçın ifadeler kullanıyor. Toplumu tahrik ediyor. Oturduğu makamın gereğini değil, kendi çıkarının gereğini yapıyor. Toplumu birleştirmekten değil, ayrıştırmaktan medet umuyor.

Televizyonlarda Erdoğan’ı izleyenler, “Erdoğan gitsin de ne olursa olsun” duygusuna kapılıyor. Türkiye katmerli bir sıkıntı ile karşı karşıya kalıyor. Erdoğan’ın estirdiği nefret rüzgarı, F tipi örgütün ve PKK terörünün üstünü örtüyor.

NEFRET ARTIYOR

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Toplumun yüzde 50’si bizden nefret ediyor” demişti. Bu oran giderek yükseliyor. AKP ve Erdoğan’a yönelik nefretten yararlanmak isteyenler var. AKP ile masaya oturan, Erdoğan’ın görevlendirdiği MİT Müsteşarı Fidan’la ahbap çavuş ilişkisine giren PKK, bunları unutturup halkın Erdoğan’a ve AKP’ye nefretinden oy toplamaya çalışıyor.

TUZAĞA DİKKAT

CIA, Ortadoğu planları için devrede. Bütün ekiplerini, uyuyan hücrelerini harekete geçirdi. İliştirilmişler, bordrolular, liboşlar, 2. Cumhuriyetçiler vs. HDP’ye baraj aştırmak için mesaide!..

Selahattin Demirtaş üzerinden HDP parlatılıyor. Gezi eylemlerine katılanlara “darbeci” diyen, iktidarda kalması için AKP’ye kalkan olan Demirtaş, AKP’ye karşıymış gibi piyasaya sürülüyor. Bazı iyi niyetli vatandaşlar da AKP ve Erdoğan’a duyduğu nefretin etkisinde kalarak “Acaba HDP barajı aşarsa AKP’nin tek başına iktidarını önler mi?” diye hesap yapıyor.

NE FARK EDER?

HDP’nin barajı aşıp aşmaması ne fark eder? Bugüne kadar AKP-HDP, TBMM’de ortak hareket etmediler mi? Birlikte “bölünme anayasası” yapmaya kalkmadılar mı? “AKP iktidarını ben ayakta tutuyorum” diyen Öcalan değil mi? “AKP ile koalisyon yaparız” diyen kim?

AKP eşittir HDP. İkisinin de arkasında ABD ve AB var. İkisi de BOP’un çocuğu!

SAFLAR!

Durumu daha iyi anlatmak için bir noktaya daha dikkat çekelim:

Dün Irak’ta ABD işgalini destekleyenler, bugün HDP için devrede.

Libya’da Kaddafi’nin devrilmesini isteyenler, HDP destekçisi.

Suriye’de ABD operasyonuna destek verenler, HDP barajı aşsın diye çırpınıyor.

2010 referandumu ile yargıyı F tipi örgüte teslim eden “yetmez ama evet” ekibi, HDP’ci.

Karen Fogg’un çocukları, “Oyum HDP’ye” diyor.

“Vatansız”lar HDP için propaganda yapıyor.

Daha saymaya gerek var mı? Ekip aynı ekip. Her zaman Türkiye’nin ve Cumhuriyetimizin karşısında saf tutuyorlar. Amerika ne görev verirse harfiyen yerine getirmek için uğraşıyorlar. Yeni görevleri, HDP’ye baraj aşırtmak!

ERDOĞAN GERÇEKTEN KARŞIYSA!

Tayyip Erdoğan gerçekten F tipi örgüte ve PKK/HDP’ye karşıysa sussun. Eskiden günde bir kez konuşurdu. Bu aralar günde birkaç kez kürsüde. Ekranlarda aynı konuşmaları tekrarlayıp duruyor.

Erdoğan konuştukça başkasına yazıyor. Türkiye değil, başkası kazanıyor. Manzara bu. Erdoğan ve AKP nefreti insanları yanlışa yöneltiyor.

PKK ile masaya oturanlar, seçim öncesi yine milliyetçi. Yaptıklarını halktan gizlemek için çırpınıyorlar. “Büyük yalanlar” söyleyip halkı kandırmaya çalışıyorlar. Ama artık halk bu numaraları yutmuyor.

F tipi örgüte ve PKK’ya karşı olanlar Erdoğan’ın konuşmalarına tepkili. “Erdoğan gerçekten PKK’ya karşıysa sussun. TSK’nın PKK ile mücadelesinin önündeki engelleri kaldırsın. ‘Açılım’a derhal son versin” diyorlar.

Haksızlar mı?

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir