Erdoğan’ın ‘Ananı da al git’ dediği çiftçi Perinçek için imza attı

Erdoğan’ın ‘ananı da al git’ dediği Mersinli çiftçi Kemal Öncel, Doğu Perinçek’in cumhurbaşkanlığı adaylığı için imza verdi

Mersin’de yaşayan çiftçi Kemal Öncel, Cumhurbaşkanı Adayı Vatan Partisi Lideri Doğu Perinçek için düzenlenen imza kampanyasına destek verdi. Perinçek’i yakından takip eden çiftçi Öncel’i tüm Türkiye tanıyor

Kemal Öncel…

Mersinli bir çiftçi…

Dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan’ı Mersin gezisinde protesto etmişti.  “N’olacak bu çiftçinin hali? Anamız ağladı” diye sitemde bulunmuştu Başbakan Erdoğan’a. Çiftçinin isyan sesi olmuştu. Başbakan da “artistlik yapma. Ananı da al git!” diye terslemişti. Sonraki süreçte çiftçi Öncel’in başına gelemdik kalmamış, mahkemeden mahkemeye sürüklenmiş, gerçekten de anasından emdiği süt burnundan getirilmişti AKP’liler tarafından.

Öncel, Vatan Partisi Lideri Doğu Perinçek’in Cumhurbaşkanı adayı olması için imza verdi.

Öncel, neden Perinçek’i desteklediğini anlattı.

Çiftçilikle uğraşan Öncel, Vatan Partisi’ni yakından takip ediyor.

Limon bahçesinde Ulusal Kanal’a konuşan Öncel, zaman zaman baskı gördüğünü söylüyor.

Aydınlık’tan Yusuf Çelik’in haberi şöyle:

Mersin Mezitli ilçesi Kuyuluk beldesinde yaşayan bir narenciye üreticisi. O sabah, henüz odasının penceresine güneş ışığı düşmemişken, horozun sesiyle uyandı. Yatağından kalktı, yüzüne musluktan bir avuç su serpti. Çayını yudumlarken, o gün yapılacak işleri dünden not aldığı kâğıtta yazanları okumaya başladı: Kuruyan limon ağacının yerine yeni fide dikilecek, elektrik ve su faturaları ödenecek, Vatan Partisine gidilip Doğu Perinçek’in Cumhurbaşkanlığı adaylığı için imza verilecek… Güzelim fidesini dikti, motosikletine atlayıp şehre indi. Elektrik ve su faturalarını ödedi. Sonra da defalarca önünden geçip hiç içeri girmediği o partinin kapısına vardı. İmzasını attı çıktı.

Kıymetini bilmek lazım

Kendisini limon bahçesinde çalışırken ziyaret ettik. Perinçek’in cumhurbaşkanlığı adaylığı için niye imza attığını şöyle anlattı: “Birçok neden var. Öncelikle Perinçek, Türkiye’nin bir değeridir, kıymetini bilmek lazım. Bazı değerlerimizi kaybettikten sonra yokluğunu anlıyor ve değerini biliyoruz. Perinçek bir dava adamıdır. Bu ülkenin Perinçek’e ihtiyacı var. Cumhurbaşkanı adayı olarak çıkıp aslanlar gibi konuşsun, toplumu aydınlatsın, gafilleri uykusundan uyandırsın, hükümetin yanlışlarını yüzüne vursun diye Perinçek için imza attım. Şimdi daha fazla imza için etrafımda çalışıyorum. Siz bir lider düşünün, partisi yüzde bir oy bile alamıyor, ama bütün dünyaya tek başına meydan okuyor. 100 yıldan beri hiçbir hükümetin çözemediği Ermeni meselesini çözüyor. Hem de Avrupa’nın göbeğinde haykıra haykıra… Tüm komşularımızla aramız kötüydü. Yine Perinçek gidip Suriye, Rusya ve İran’la ilişkilerimizi düzenliyor. Hem hükümetlerin, hem de toplum olarak bizlerin Perinçek’e bir şükran borcu var. Oyu az ama fikirleri doğru ve büyük. Bu ülkenin bu doğru fikirlere ihtiyacı var. Bu mücadelesinde ona destek vermek lazım.”

On iki yıldır, Cumhurbaşkanı veya Başbakan Mersin’e geldiğinde onun hep gözaltına alındığını biliyorduk. Acaba şimdi biraz daha rahatlamış mıydı? Sorumuzu şöyle yanıtladı:

“Potansiyel suçlu gibi göstermesinler”

“Hiç de rahat değilim. Daha geçenlerde Sayın Cumhurbaşkanı Mersin’e geldiğinde 4 polis bahçeme geldi, başıma dikildi. Tuvalete bile benimle geldiler. Eskiden beni karakolda misafir ediyorlardı, şimdi kendi evimde misafir gibiyim. Sayın Valimize, Emniyet Müdürümüze hem sözlü hem yazı söyledim. ‘Benim işim gücüm var, artık beni rahatsız etmeyin. Bana potansiyel suçlu muamelesi yapamazsınız’ dedim. Şimdi sizin aracılığınızla da bu söylediğimi tekrarlıyorum, yakamdan düşsünler artık.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir