Ersöz: “CHP, bölücülerle birlik olmayı tercih etti”

1 Mayıs ülke çapında paramparça da olsa coşkulu kutlamalara sahne oluyor. Dün (30 Nisan 2015 günü) Türk bayrağının olmadığı yerde bölücülerle kutlamaya katılamayacaklarını açıklayan Vatan Partililer Cumhuriyet Meydanında bir basın açıklaması yaptı. Vatan Partisi Burdur 1. Sıra Milletvekili adayı, Ergenekon kahramanı emekli Tümgeneral Levent Ersöz, “Türk bayrağının olmadığı bir yerde bölücülerle biraraya gelen hiçbir unsurla beraber olmayacağız” dedi.

TÜRK BAYRAĞININ OLMADIĞI BÖLÜCÜLERLE HİÇBİR YERDE BERABER OLMAYACAĞIZ

1 Mayıs ülke çapında paramparça da olsa coşkulu kutlamalara sahne oluyor. Dün (30 Nisan 2015 günü) Türk bayrağının olmadığı yerde bölücülerle kutlamaya katılamayacaklarını açıklayan Vatan Partililer Cumhuriyet Meydanında bir basın açıklaması yaptı. Vatan Partisi Burdur 1. Sıra Milletvekili adayı, Ergenekon kahramanı emekli Tümgeneral Levent Ersöz, “Türk bayrağının olmadığı bir yerde bölücülerle biraraya gelen hiçbir unsurla beraber olmayacağız” dedi. İl ve ilçe örgütlerinin biraraya geldiği, Milletvekili adayları Levent Ersöz, İbrahim Kılınç ve Seçim Çakmak, İl Başkanı Hayat Harputlu Aşkar, Merkez İlçe Başkanı Şefika Üçok, Burdur Sivil Toplum Platformu Başkanı Kemal Arslan’ın ve partililerin katıldığı açıklamada basın metnini Merkez İlçe Başkanı Şefika Üçok okudu. Üçok’un konuşmasının ardından Ersöz kısa bir açıklama yaptı.

HAK VERİLMEZ ALINIR

Parti ve Türk bayraklarını dalgalandıran topluluk sık sık “Mustafa Kemal’im askerleriyiz”, “Yaşasın 1 Mayıs, Yaşasın Vatan”, “Gülümse Burdur, Vatan geliyor” sloganlarını attı.

Üçok konuşmasında 1 Mayıs’ın tarihsel kökenine değinerek, emekçi halkın kazanımlarını şimdiye kadar mücadeleyle aldığını, bundan sonra da mücadeleye devam edeceğinin altını çizdi. Bu kazanımların en büyüğünün Atatürk’ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti olduğunu, vatana ve bayrağa sahip çıkmanın namus sorunu olduğunu belirtti.

CHP BÖLÜCÜLERLE 1 MAYIS KUTLUYOR

Ardından Ersöz yaptığı konuşmada, bugün vatan ve milletin bölünüp parçalanma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu belirterek 1 Mayıs kutlamalarına katılmama gerekçelerini açıkladı. CHP yönetimiyle temaslarının olduğunu, Türk bayrağı altında beraber kutlamalarını istediklerini, anca onların bölücüleri seçtiklerini belirtti.


BÖLÜCÜLERLE 1 MAYIS KUTLANMAZ! paylaşan: fozcan

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir