Eş zamanlı teröre tepki eylemleri

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93’ncü yıldönümünde ayağa kalkan Türkiye halkı,

PKK terörü ve AKP saltanatına karşı birlik ve kardeşlik için zafer cevabı verdi.

Hepimiz Mehmetçiğiz sloganlarıyla alanları doldurdu. İlimizde de İstasyon

Parkta toplanan yüzlerce vatandaş Cumhuriyet Meydanına yürüdü

Şehitlerimizi anmak, terörü ve teröre destek verenlere tepki göstermek, AB ve ABD merkezli AKP eliyle yürütülen açılım, çözüm, barış gibi kavramlarla adlandırılan bölünme sürecini protesto etmek amacıyla Türkiye çapında, Türkiye Gençlik Birliği (TGB), Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD), Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD), Türkiye Sanatçılar Birliği (TSB), Vardiya Bizde Platformu, Taşeron İşçiler Derneği (TİD) ve Terörle Mücadele Gazileri (TMG) tarafından eşzamanlı gerçekleştirilen “Hepimiz Mehmetçiğiz” eylemleri görkemli görüntülere sahne oldu; yüzbinler alanlara akarak açılımı ve PKK terörünü lanetledi. Bu kapsamda ilimizde de İstasyon Park’ta toplanan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Vatan Partisi (VP), Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD), Astsubaylar Derneği (BAD) üyeleri ve vatandaşlar Cumhuriyet Meydanına yürüdü.

ÖZGÜRLÜĞÜN TEMİNATI MEHMETÇİK’TİR

AKP, her milli bayram öncesi getirdiği yasaklara bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı arifesinde yenisini ekledi. Zafer Bayramı etkinlikleri kutlamaların katlanarak artırılması ve yaygınlaştırılması, milli coşkunun yükseltilmesi gerekirken, milli olan her şeye düşmanlıklarından ve halkın coşkun akan selinden korktuklarından artan terör olayları ve gelen şehitler bahane edilerek yasaklandı. Şehitlerimizi anmak, terörü ve teröre destek verenlere tepki göstermek, AB ve ABD merkezli AKP eliyle yürütülen açılım, çözüm, barış gibi kavramlarla adlandırılan bölünme sürecini protesto etmek amacıyla Türkiye çapında, Türkiye Gençlik Birliği (TGB), Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD), Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD), Türkiye Sanatçılar Birliği (TSB), Vardiya Bizde Platformu, Taşeron İşçiler Derneği (TİD) ve Terörle Mücadele Gazileri (TMG) tarafından eşzamanlı gerçekleştirilen “Hepimiz Mehmetçiğiz” eylemleri görkemli görüntülere sahne oldu; yüzbinler alanlara akarak açılımı ve PKK terörünü lanetledi. Ülkenin dört bir yanında olduğu gibi, Ankara Güven Park’taki eylemde konuşan TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz, “biz, 93 yıl önce Dumlupınar’dan işgalci orduların üzerine akan Kurtuluş askerleriyiz. Biz, PKK’ye karşı savaşan askeriz. Biz, Mehmetçiğiz. Mehmetçik, bugün bağımsız bir ülkede özgür yaşamamızın teminatıdır” dedi. Bu kapsamda ilimizde de İstasyon Park’ta toplanan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Vatan Partisi (VP), Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD), Astsubaylar Derneği (BAD) üyeleri ve vatandaşlar Albayraklarla Cumhuriyet Meydanına yürüdü.

GÜN, BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR

Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına CHP, ÇYDD,VP, ADD, BAD ve CKD çelenk sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasını müteakiben günün anlam ve önemi üzerine konuşmayı ADD Başkanı Osman Gök yaptı. “Gün, Cumhuriyetimize ve şehitlerimize sahip çıkma günüdür, gün, birlik olma günüdür” dedi.

SEVR, YENİDEN HORTLATILDI

Gök, emperyalist boyunduruktan kurtuluşumuzu sağlayan 30 Ağustos Zaferi’nin 93’ncü yıldönümünde, 13 yıllık AKP iktidarı şartlarında ABD ve AB emperyalistlerinin ve işbirlikçilerinin kan ve ateşle kurulmuş devletimizi ve Cumhuriyeti’mizi bölme ve yıkma girişimlerini artırdığını, Sevr’i yeniden hortlattığını vurgulayarak, devletin çivisinin çıkarıldığını, çözüm süreçleriyle PKK terörünün hortlatıldığını, bir Amerikan projesi olan Ergenekon-Balyoz operasyonlarıyla milli devletimizin teminatı, netameli şartlara sahip Ortadoğu gibi bir bölgede Türkiye halkının ayakaltında kalmamasının biricik teminatı olan ordumuzun kolunun kanadının kırıldığını, terör örgütüyle müzakereye oturularak ülkemizin bir bölgesinde egemenliği ona teslim edildiğini belirtti. Gök, birlik olmak için, oyunları bozmak için halka çağrıda bulundu.

Daha sonra topluluk dağıldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir