Eski Eğitim İş Başkanı kepenek kükredi; yenileri bitkisel hayatta!

Eğitim sendikası değil, sanki Cumhuriyet ve kurucusu Atatürk’e düşmanlık sendikası! Burdur Öğretmen evinde yapılan toplantıda Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum, bilinçaltındaki Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlığını kustu. Olçum, “Olçum: Kemalist ruhu, Kemalist ideolojiyi müfredatımızdan arındırmalıyız” dedi. Eski Eğitim İş Şube Başkanı Salih Kepenk, sosyal medya hesabından Eğitim Bir Sen ve Olçum’a kükredi; yenileri ise bitkisel hayatta yaşamakta ve şişkin egolarıyla başetmeye çabalamaktadır.

Dün Öğretmenevi Konferans Salonunda Eğitim Bir Sen Burdur il divan toplantısı yapıldı. Toplantıda Genel Başkan yardımcısı Atilla Olçum yaptığı konuşmada, Cumhuriyet’e, kurucusu Atatürk’e ve Kemalist Devrim’e yüz yıllık kinini ve düşmanlığını kustu.

Toplantıya, Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum, Burdur Şube Başkanı Murat Bulut ile ilçe şube başkanları ve işyeri temsilcileri katıldı.

HASSASİYET ESKİLERDE; ŞİŞKİN EGOLAR YENİLERDE

Eski Eğitim İş Şube Başkanı Salih Kepenk, sosyal medya hesabından Eğitim Bir Sen ve Olçum’a sert bir eleştiriyle cevap verdi. Kepenek, “Atatürk düşmanı zihniyeti savunan Eğitim Bir Sen’i ve yöneticilerini şiddetle kınıyorum” diyerek Eğitim Bir Sen üyelerine seslendi: “Duyarlı Eğitim Bir Sen üyesi arkadaşlar da eğitim Bir Sen’den istifa etmelerini bekliyorum.” Eski başkanın bu duyarlı çıkışı, akıllara bitkisel hayatta yaşayan ve şişkin egolarıyla başetmeye çabalayan yeni Eğitim İş yöneticilerini getirdi.

OLÇUM, BÜTÜN GERİCİLERDE OLDUĞU GİBİ BİLİNÇALTINDAKİ 100

YILLIK CUMHURİYET, ATATÜRK VE KEMALİST DEVRİM DÜŞMANLIĞI TORTUSUNU KUSTU

Olçum konuşmasında, bütün gericilerde olduğu gibi Cumhuriyet, Atatürk ve Kemalist Devrim ile ilgili bilinçaltı tortularını kustu; hepsinde ortak söylem olan “100 yıllık enkaz edebiyatı” yaptı. “Yaklaşık 100 yıl boyunca bu ülkenin özellikle de eğitim alanında sirayet etmiş Kemalist ruhu, Kemalist ideolojiyi müfredatımızdan ciddi bir şekilde arındırıp medeniyet değerlerini içselleştirmiş bir müfredatı bu ülkenin en büyük sivil toplum teşkilatı olarak ortaya koymamız gerekiyor. Bakanlık ve siyaset üzerinde ciddi bir baskı unsuru olarak da bunu takip edip üzerimize düşeni yapmamız gerekiyor ve inşallah içimize yolculuk konusunda da ulaşabileceğimiz bütün alanlara ulaşıp bu mücadeleyi sürdüreceğiz” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir