Evi camdan olan komşuya taş atmayacak denilmiştir

Hoca Nasreddin’in “fincancı katırları”nın kâbusu Platform demir çarıklarını giydi; Köy yollarını kapatan Ercan Akın baltayı taşa vurdu

Platform Başkanı Kemal Arslan yazılı bir açıklamayla, başta Büğdüz olmak üzere o hattaki köy yollarını ulaşıma kapatan işadamı Ercan Akın’a veryansın ederek, Burdur’un “türedi zenginlerin mülkü muz cumhuriyeti” olmadığına vurgu yaptı ve Burdur Valiliğini, “Büğdüz, civar köylerin ve Belediye’nin yolunu kapatan, sonradan olma zengin bu şımarık şahsın arazisini kamulaştırmak üzere Burdur Valiliğini harekete geçmeye”, halkı da “Maden Kanunu’nun avantajlarını hoyratça kullanmaya alışmış bu şımarık insanın elindeki mermer sahalarının izinlerinin iptali için” seferberliğe çağırdı. Arslan, Burdur halkının, “yaptırdığı okula harcadığı parayı vergisinden düştüğü, okul müdürü ve öğretmenine kadar karışıp, öğrencilere dil uzatacak denli ölçüsüzleşen bu şımarık vatandaşı artık çekemeyeceği”ni ileri sürerek, “öncelikle Fen Lisesi adından bu şımarık vatandaşın adının çıkarılması için gerekirse halk oylaması yaptırıp, milletin malı olan mermer sahalarının ruhsatlarının iptali ile kamulaştırılması için girişimlerde bulunmaya başlayacağımızı bu konuda halkımızı Platformumuza destek vermeye beklediğimizi duyurmak isteriz” şeklinde uyarıda bulundu.

BURDUR, “TÜREDİ ZENGİNLERİN MUZ CUMHURİYETİ DEĞİLDİR”

Geçen Cumartesi akşam saatlerinde MAKÜ örtülü Yerleşkesi, Büğdüz ve çöplük yolunu ulaşıma kapatan işadamı Ercan Akın, hafta sonu internet gazeteleri başta olmak üzere sosyal medyanın kahramanı oldu. Konu hakkında bugün yazılı bir açıklama yapan Burdur Sivil toplum Platformu Başkanı Kemal Arslan, ilimizin “türedi zenginlerin muz cumhuriyeti” olmadığı şeklinde sert ifadelerle Akın’ı topa tuttu.

VALİLİK, İLGİLİ ARAZİYİ DERHAL KAMULAŞTIRSIN!

Burdur Valiliğinin, “Büğdüz, civar köylerin ve Belediye’nin yolunu kapatan, sonradan olma zengin bu şımarık şahsın arazisini kamulaştırmak üzere harekete geçmesi”, arazinin derhal kamulaştırılması girişimini başlatması çağrısı yaptı.

HALKI, MERMER OCAKLARININ RUHSATLARININ İPTALİ VE FEN LİSESİ’NDEN İSMİNİN SİLDİRİMESİ İÇİN SEFERBERLİĞE VE KAMPANYAYA ÇAĞIRDI

Halkı da mermer ocaklarının ruhsatlarının iptali için seferberliğe, Fen Lisesi’nden isminin sildirilmesi için kampanya açılması taleplerinde bulunarak bu konuda Platformu çalışma yapacağını duyurdu.

İşte Arslan’ın açıklaması!

BURDUR, TÜREDİ ZENGİNLERİN MÜLKÜ MUZ CUMHURİYETİ DEĞİLDİR!

Değerli Burdur Halkı,

İki gündür sonradan olma bir zenginin şımarıklıklarına ibretle tanık olmaktadır ilimiz.

Öğretmenlikten ayrılıp yemcilik ve çorapçılıkta başarılı olamayan,  giriştiği mermercilikte hazinenin iyi bir mermer kaynağının üzerine oturan Ercan AKIN isimli şahsın ukalalığa varan uygulamalarına tanık olmaktadır BURDUR!

Antalya-Burdur karayolu üzerinde yaklaşık 2 yıldır bu şahsa ait arazi üzerinden, halen sağ olan Gök Mehmet lakaplı Büğdüz Köyü Muhtarının çabalarıyla 1990 da açılan yoldan sadece Büğdüz Köyü değil  o güzergahta ki köyler ile Belediye  çöplüğüne  ulaşım  buradan yapılmaktadır.

Burdur il özel idaresi köy yollarında kamulaştırma yapmadan genellikle bağışa dayalı terklerle yol yapa geldiğinden bu şahsın 2 yıldır sahibi olduğu arazisine 25 yıl önce yol açıp ve hatta asfalt ta dökerek civar köylerin ulaşımını sağladığı görülmektedir.

Yeni yetme zenginimiz, maden kanununun kendilerine tanıdığı ayrıcalıklara alıştığından devletin tüm kurumlarını maden kanunu ayrıcalığında kullanabileceğini zannetmektedir!

Ama Ercan AKIN isimli sonradan olma zengin kafasını bu kez taşa vurmuştur!

Burdur Sivil Toplum Platformu olarak yarından itibaren, Büğdüz ve civar köylerin ve Belediyenin yolunu kapatan, sonradan olma zengin bu şımarık şahsın arazisini kamulaştırmak üzere Burdur Valiliğini harekete geçmeye çağırıyoruz!

Maden kanununun avantajlarını hoyratça kullanmaya alışmış bu şımarık insanın elindeki mermer sahalarının izinlerinin iptali için tüm Burdur Halkını seferberliğe çağırıyoruz!

Burdur Halkı;  yaptırdığı okula harcadığı parayı vergisinden düştüğü, okul müdürü ve öğretmenine kadar karışıp, öğrencilere dil uzatacak denli ölçüsüzleşen bu şımarık vatandaşı artık çekemeyecektir!

Öncelikle Fen Lisesi adından bu şımarık vatandaşın adının çıkarılması için gerekirse halk oylaması yaptırıp, milletin malı olan mermer sahalarının ruhsatlarının iptali ile kamulaştırılması için girişimlerde bulunmaya başlayacağımızı bu konuda halkımızı Platformumuza destek vermeye beklediğimizi duyurmak isteriz.

Maden Kanunu gibi ayrıcalıklı yasalarla türedi zenginlerin kol gezdiği günümüzde artık maymun gözünü açtı! Bizim olan doğal varlıklardan uyanıklıkla kaptığınız ayrıcalıkları elinizden alacağız. Çünkü bu memleket bizim. Babanızdan size miras kalmadı Ercan Efendi!

Değerli Burdur Halkı,

Daha bir yıl önce AKP-CHP-MHP il başkanlarının “hayırsever iş adamı” lakabıyla bana karşı savundukları, türedi zengin Ercan AKIN isimli bu tüccarın gerçek yüzünü kısa bir sürede ortaya çıkarmış olmanın haklılığı içinde sizlere sesleniyoruz.

Artık cambaza itibar etmeyin!

Yarından itibaren, köylerin yolunu kapatmaya kalkan bu insan hakkında Burdur Valisinin yapacaklarını izlemeye alıp gözleyiniz!

Burdur Sivil Toplum Platformu, Burdur halkının gözü kulağı ve sesi olmaya devam edecektir.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir