Facebook kullanıcıları dikkat!

Facebook’ta ‘resmileşti dikkat’ yazısını paylaşmayın

Sosyal medyanın önemli versiyonlarından biri olan Facebook ’da son günlerde hızla yayılan bir içerik, kullanıcıların kerhen uyarı mesajını yayınlamasına neden oluyor.

Facebook’ta birçok kullanıcıların paylaştığı uyarı yazısı ise şöyle:

“RESMILEŞTI DİKKAT!!!

T.C. Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğünün 16.02.2016 tarih ve 69471265-010-06/1955 sayılı Milli Güvenliği tehdit eden örgüt ve yapılarla irtibatlı kamu çalışanları hakkındaki Genelge (2016/4) Resmi Gazetede yayınlanmıştır. Ayrıca MİT Müsteşarlığı Sosyal Ağ Bildirgesi doğrultusunda Facebook’un güvenlik açığından ötürü hesabım üzerinde bulunan tüm verilerimin (IP, fotoğraflarım, paylaşımlarım vs.) çarpıtma yolu ve yasa dışı bir şekilde sahte kişilerce kullanılmasından ve doğabilecek tüm zararlardan ilgili Türk Ceza Kanunu maddeleri gereğince Facebook sorumludur. Bu hesabımdan başka bir hesabım olmadığını bildirir ve gereğinin buna göre yapılmasını tarafınıza arz ederim.

NOT: PAYLASMAYIN DUVARINIZA YAPISTIRIN.”

HATIRLATMAK GEREKİRSE!

Zaten başlangıçta facebook sayfası oluşturduğunuzda size kullanım konusunda şartlar sunuluyor ve bunu kabul ederek sayfanızı oluşturuyorsunuz. Merak edilmesi durumunda kendi sayfanızdan ayarlar- gizlilik ve güvenlik sekmelerinden sayfanızı yeniden kontrol edip yönetebilirsiniz.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir