Fakıbaba’nın sözü gerçek oluyor; ucuz et geliyor

Ucuz Kırmızı Et, Et ve Süt Kurumu (ESK) Eliyle Hayata Geçiyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın 21 Ekim’de bir hafta içerisinde ucuzlatma sözü verdiği kırmızı et fiyatını düşürme sözü yarından itibaren hayata geçiyor. Eti halk 29-30 liradan yiyecek.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın 10 gün önce 21 Ekim’de, bir hafta içinde etin ucuzlayacağını belirtmiş, kamuoyunda gülümsemelere neden olmuştu. Fakıbab’nın ucuz et formülü netleşti ve yarın uygulamaya geçeceği belirtildi.

Marketlere ‘ucuz et’ satışı başlıyor

Gazetelerin verdiği habere göre, Et ve Süt Kurumu (ESK), marketlere et satışına 1 Kasım’da başlayacak. Marketler ürünleri 0,5 kilogramlık ambalajlarda satacak.

Et ve Süt Kurumu (ESK), ucuz et satışına ilişkin çalışmalarını tamamladığı belirtildi. Konuya ilişkin duyuru, kurumun internet sitesinde yayımlandı. Duyuruya göre, ESK, KDV dâhil kıymayı kilogramı 29 liradan ve kuşbaşını ise kilogramı 31 liradan Türkiye’nin 81 ilinde kendi satış noktalarının tamamında satmayı taahhüt eden zincir marketlere taze dana karkas et satacak.

İstekli olan marketlerden taze dana karkas et için fiyat teklifleri yarın saat 17.00’ye kadar alınacak. ESK tarafından gerekli değerlendirme yapıldıktan sonra 1 Kasım’dan sonra marketlere et satışına başlanacak.

Marketlerde satışı yapılacak ürünler, 0,5 kilogramlık ambalajlarda olacak. Ürünler taze olarak tüketime sunulacak olup şoklanmış veya donmuş halde satışı yapılmayacak. Öte yandan sözleşme imzalandığı tarihten itibaren zincir marketlerde başka kıyma ve kuşbaşı ürün satılmayacak.

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir