FB’li gençlerle Çarşı arasında tehlikeli kapışma

Önümüzdeki Süreçte İlimizde Önemli Bir Çatışma Odağı ve Çıbanbaşı Oluşuyor

Dün akşamki Süper Lig’in 30’ncu haftasında Vodafon Arena’da FB-Beşiktaş’ın kozlarını paylaştıkları Derbi maç öncesi tüm ülkede olduğu gibi ilimizde de tansiyon iyice yüksekti. Başakşehir’in önceki gün Antalyaspor’u 1-0 yenmesi sonucu Beşiktaş’la puan farkını 1’e indirmesiyle zirve karıştı. Siyah beyazlılarda bir hafta önce şampiyonluk turu hesapları yapılıyordu; şimdi Fenerbahçe maçı bir anda ölüm kalım maçı haline geldi. Bu nedenle ülkede ve ilimizde stres zirve yaptı. FB’lilerle Çarşı taraftarları kapıştı.

Dün akşamki Süper Lig’in 30’ncu haftasında Vodafon Arena’da FB-Beşiktaş’ın kozlarını paylaştıkları Derbi maç öncesi tüm ülkede olduğu gibi ilimizde de tansiyon iyice yüksekti. Başakşehir’in önceki gün Antalyaspor’u 1-0 yenmesi sonucu Beşiktaş’la puan farkını 1’e indirmesiyle zirve karıştı. Siyah beyazlılarda bir hafta önce şampiyonluk turu hesapları yapılıyordu; şimdi Fenerbahçe maçı bir anda ölüm kalım maçı haline geldi. Bu nedenle ülkede ve ilimizde stres zirve yaptı. FB’lilerle Çarşı taraftarları kapıştı. Bu kapsamda Türkiye’nin nefesini tutarak derbiye kilitlendiği, tansiyonu yüksek maçta Beşiktaş’ın kazanarak Başakşehir’le olan farkını korumak, Fenerbahçe ise Devlet ligi için 3 puan istediği dünkü maç öncesi ilimizde de tansiyon çok yüksekti. Maç öncesi taraf grupları marşlarla, sloganlarla ve o spesifik söylemlerle caddelerde dolaştılar, Cumhuriyet Parkında toplandılar. FB’li taraftarlarla Çarşı grubu karşı karşıya gelince tansiyon birdenbire tehlikeli bir şekilde yükseldi. Kısa arbedelerin ardından polis geldi. Araya girerek muhtemel kavgayı önledi.

FB grubu ve Çarşı grubu, Atatürk caddesi boyunca karşı kaldırımlarda sloganlarla ve marşlarla yürüyüşe geçti. FB’liler küfür ediyorlardı. Çarşı ise Gündoğdu’dan uyarladıkları Çarşı marşını söylüyorlardı. “Gündoğdu hep uyandık; Tribünlere dayandık.”

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir