FETÖ temizliği aşçı, müdür, vali derken tırmanışını sürdürüyor; Kürklü de tutuklandı

Hükümete karşı Amerikancı darbe yapmaya kalkışan Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve ülkedeki ABD ajanları temizliği, en aşağıdan, sıradan üyelerden başladı; aşçı, polis memuru derken müdür, konsolosluk personeli, vali, belediye başkanı seviyesine tırmandı. Gidişatın temel yönelişine bakılırsa aşçıdan sonra sıranın dişçiye de geleceği çok açık… Açığa alındıktan sonra Antalya Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla ve terör örgütünün şifreli haberleşme programı ‘ByLock’ kullandığı iddiasıyla İstanbul’da gözaltına alınan eski Burdur Valisi Hasan Kürklü, emniyet sorgusunda hakkındaki suçlamaları reddetti ve telefonun Valiliğe ait olduğunu, kendisinin özel telefonunun bulunmadığını ileri sürdü. Ancak tutuklandı.

Ülkemizin seçilmiş Anayasal hükümetine karşı Amerikancı darbe operasyonu yapan Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve ülkedeki ABD ajanlarının temizliği, en aşağıdan, sıradan üyelerden başladı; aşçı, polis memuru derken müdür, konsolosluk personeli, vali, belediye başkanı seviyesine tırmandı. Her şey bir plan ve öncelikler gözetilerek sürdürüldüğü besbelli… Gidişatın temel yönelişine bakılırsa aşçıdan sonra sıranın dişçiye de geleceği çok açık… NNC Medya İnternet Gazetesinin haberine göre, açığa alındıktan sonra Antalya Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla ve terör örgütünün şifreli haberleşme programı ‘ByLock’ kullandığı iddiasıyla İstanbul’da gözaltına alınan eski Burdur Valisi Hasan Kürklü, emniyet sorgusunda hakkındaki suçlamaları reddetti ve telefonun Valiliğe ait olduğunu, kendisinin özel telefonunun bulunmadığını ileri sürdü.

Burdur Valiliği’nde 2014- 16 yılları arasında Burdur Valiliği yapan, 15 Temmuz ABD/ FETÖ darbesinden sonraki süreçte ilk Valiler Kararnamesiyle Merkez Valiliği görevine atanan Hasan Kürklü, İçişleri Bakanlığı’nın yürüttüğü FETÖ/ PDY soruşturması kapsamında 15 Eylül’de açığa alındı. Hasan Kürklü, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü FETÖ/ PDY soruşturması kapsamında Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekiplerince 29 Eylül’de İstanbul’da gözaltına alındı. İstanbul’da oturan Kürklü, aynı gün uçakla Antalya’ya getirildi.

Emniyet Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde ifadesi alınan Kürklü, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Terör örgütünün şifreli haberleşme programı ‘ByLock’ kullandığı iddia edilen Kürklü, sorgusunda hakkındaki suçlamaları kabul etmedi. Kürklü, kullandığı telefonun valiliğe ait olduğunu, kendisine özel telefon bulunmadığını söyledi.

Ancak tutuklanmaktan kurtulamadı.

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir