FETÖ’nün Burdur Gaybubetevi’nde 6 FETÖ’cü yakalandı

Burdur merkezde ABD/FETÖ silahlı terör örgütünün kullandığı 2 gizli örgüt evi (gaybubetevi) saptayan KOM ekipleri, yaptıkları operasyonda aralarında çeşitli illerden haklarında yakalama kararı bulunan örgüt mensuplarının da bulunduğu 6 şahıs yakalayarak gözaltına aldı.

ABD ajanı Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ’ye) karşı operasyonlar soluk aldırmaksızın sürüyor. Bu kapsamda Burdur Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan basın açıklamasına göre, Burdur Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan takip ve araştırmalar sonucunda, Burdur il merkezinde FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün gaybubetevi (gizli örgüt evi) olarak kullandığı saptanan 2 eve sabahın erken saatlerinde eş zamanlı yapılan operasyonda, aralarında çeşitli illerden haklarında yakalama kararı verilmiş örgüt mensuplarının da bulunduğu 6 kişi yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Söz konusu şüphelilerin üçünün üzerinde başkaları adına düzenlenmiş sahte kimlikler ve saklandıkları evlerde yapılan aramalarda da kapalı zarf içinde çeşitli miktarlarda altın, Türk Lirası ve döviz ele geçirilmiştir.

Konu ile ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir