FETÖ’yle mücadele hız kesmiyor

Amerikancı CİA ajanı FETÖ’cü darbe kalkışmasına karşı mücadele ülke çapında olduğu gibi ilimizde de bütün şiddetiyle sürmektedir. Burdur Valiliğinin en son yaptığı bildirime göre, ilimizde Amerikan güdümlü CİA ajanı Fethullah Terör Örgütü (FETÖ’cü) darbeye karşı mücadelede –toplam işlem olarak sonradan göreve döndürülenler de dâhil olmak üzere- açığa alınanlarla ihraç edilenlerin toplamı 897’ye yükseldi.

Büyük Ortadoğu Projesi (BOP’un) patronu ABD, Suriye’nin kuzeyinde BOP’un özü olan Amerikan-İsrail (Kürt) koridorunu açma sürecini başlattı. Suriye, yangın yerine döndürüldü. Amerikan-İsrail (Kürt) koridoru, Suriye’nin toprak bütünlüğünü kaybetmesi ve parçalanması, Suriye’nin parçalanması ise Türkiye’nin parçalanması demekti. Nitekim ABD emperyalizminin talimatıyla onun “kara gücüm” dediği PKK/ PYD terör örgütleri Türkiye’ye çullandı. Ancak milli devlet ve milli ordu direnirdi. Bu çağımızın bir “tunç kanunu”ydu. Türk ordusunun, polisinin ve köy korucularının 24 Temmuz operasyonu PKK’yi hendeklere gömdü. Türkiye’nin Atatürkçü bölge merkezli dış politika ilkelerine dönmesi, Suriye dâhil daha önce kanlı bıçaklı olduğu Rusya ve bölge ülkeleriyle işbirliğine girişmesi ve barışçı ilişkiler kurması Amerikan devletini çıldırttı. Çünkü bu girişimler, koridorun güme gitmesi sürecinin başlaması demekti. Bu sebeple 15 Temmuz’da düğmeye bastı. Türkiye’deki 1950’lerden bu yana devam eden küçük Amerika sürecinin günümüzdeki operasyonal aygıtı olan Gladyo’nun (yani Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ’yü) ateşe sürdü. Ancak devlet-millet birliği ile ordunun milli kuvvetleri tarafından bertaraf edildi. 3 aydır süren FETÖ’cü kalkışmaya karşı savaş süreci içinde ülkede ve ilimizde F Tipi teröristler karanlık inlerinden tek tek yakalanarak gün ışığına çıkarılmaktadır. Bu kapsamda Burdur Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün yaptığı bildirime göre, şimdiye kadar açığa alına ve ihraç edilenlerin toplamı 897’ye yükselmiştir. Bunların içinden 212 vatandaşın yanlışlıkla FETÖ’yle ilişkilendirildiği anlaşıldığından itibarları geri iade edilmiş olduğu bildirildi.

Gönderilen çizelgeye bakıldığında 34 toplam birim içinde, 12 kişi Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nden, 13 kişi Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan, 192 kişi İl Emniyet Müdürlüğü’nden, 13 kişi Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden, 38 kişi Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ’den), 362 kişi İl Milli Eğitim Müdürlüğü’den, 45 kişi Müftülük’ten, 19 kişi Sağlık Müdürlüğü’nden, 45 kişi Halk Sağlığı Müdürlüğü’nden, 103 kişi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nden olmak üzere FETÖ’cü soruşturmanın yoğunlaştığı 10 birim görülmektedir. Soruşturması temiz çıkıp da göreve döndürülen 212 kişinin de 120 kişi olarak büyük çoğunluğu Milli Eğitim Müdürlüğü personeli olduğu anlaşılmaktadır. Diğer birimlerden göreve döndürülenler ise 15 kişi Halk sağlığı Müdürlüğü’nden, 53 kişi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nden ve 5 kişi Bucak Belediye Başkanlığı’ndan olduğu bildirilmektedir.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir