Göle Yas’ın galası yapıldı

Bir yanda 2 bine yakın sondajdan Göl’ün yeraltı suyunun çekilmesine göz yumulur, diğer yandan Göl’ü besleyen su kaynaklarının önüne set çeken baraj ve göletlerle derelere gem vurmaya devam edilirken, bir yandan da Göl’e doğru gözyaşları döken bir millet olarak mazoşizmi andıran görüntülerle vatandaş gülümsetiliyor. Burdur Göl’ü Kurumasın sloganıyla iyi niyetle başlatılan doğa ve çevre projesi Göle Yas’ın tanıtım galası dün Burdur Belediyesi desteğinde Çendik Plaj’da yapıldı.

Ülkede son yıllarda tam bir çevre felaketi yaşandığı, doğanın gerek heslerle gerek ağaç katliamlarıyla tahribata uğratıldığı gerçeğinden Burdur Gölü de nasibini aldı. Bir yanda 2 bine yakın sondajla Göl’ün öz suyu çekilirken diğer yandan Bakanı Göl için gözyaşları döken (!) Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarınca Göl’ü besleyen akarsulara baraj ve göletlerle gem vurulmaktadır. Ardından da Göl şu kadar cm çekildi, kuruyor diye feryatlar ayyuka çıkmaktadır. Doğacılar ve çevreciler ellerinden geldiğince, güçleri oranında bu Burdur’un geleceğini karartan gelişmeye karşı tepki koymaktadır. İşte bu kapsamda son yılların en kapsamlı, en anlamlı ve en kitlesel tepki Burdur Göl’ü Kurumasın; Göl’e Yas projesiyle gerçekleştirildi. Dün (14 Haziran 2015 günü) Burdur Belediyesi’nin öncülüğünde bu projenin tanıtım galası yapıldı.

Gala gecesine başta Burdur Valisi Hasan Kürklü, Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz olmak üzere çok sayıda protokol ve ünlü sanatçı hemşerimiz Sümer Ezgü, projenin yaratıcısı yapımcı Hasan Türker ile birlikte kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir