Gönül Sofrası Başkan Ercengiz’in çocukluk mahallesindeydi

Atatürk Mahallesine İkinci Bir Hastane Yapımına Karşı

Değiliz; Ama Kent merkezinden Bu Hastanenin Gitmesine Karşıyız;

Hapishaneyi de Merkezden Götürüyorlar Şimdi

Burdur Belediyesi’nin yaklaşık 4 yıldır uyguladığı ve geleneksel hale getirdiği her mahalleye Gönül Sofrası adlı iftar sofrası bugün Başkan Ercengiz’in çocukluğunun ve ilk gençliğinin geçtiği Yeni Mahalle’de kuruldu.

VİDEO GELECEK

Burdur Belediyesi’nin her gün farklı bir mahallede kurduğu geleneksel Gönül Sofralarına halkın ilgisi olağanüstü yoğunluğunu sürdürüyor. Yediden yetmişe ve özellikle üniversite öğrencilerinin ve gençlerin ilgi gösterdiği Gönül Sofrası bugün (27 Mayıs 2018 günü) Başkan Ercengiz’in çocukluğunu yaşadığı Yeni Mahalle sakinleri için kuruldu.

Masaları tek tek dolaşan Başkan Ercengiz, mahalle sakinlerine “hoş geldiniz, Allah kabul etsin” dedikten sonra bir konuşma yaptı.

Gönül Sofrasını niçin kurduklarını anlatan Başkan Ercengiz, mahalle sakinlerinin çok hassas oldukları ve ilk ortaya çıktığı günden beri infial halinde bulunduğu Devlet Hastanesi’nin Atatürk Mahallesine taşınması ve Hapishanenin kent merkezinden çıkarılması durumlarına değindi.

Atatürk Mahallesinden ikinci bir hastane yapılmasına karşı olmadıklarını, ancak Devlet Hastanesinin ve hapishanenin kent dışına ve bu mahalle dışına çıkarılmasına karşı olduklarına ve buna karşı mücadele ettiklerini belirtti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir