Görevli memura silah gösterdi

Tefenni ilçesinde, av koruma memuruna kaçak av yaptığı saptanan şahıs tarafından silah gösterildi; 7,5 ay hapisle cezalandırıldı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 6’ıncı Bölge Müdürlüğü Burdur Şube Müdürlüğü Av Koruma ekiplerinin 26 Ekim 2014 tarihinde Tefenni ilçesinde denetim görevini yaptığı sırada kaçak av yaptığı saptanan ve görevli av koruma memuruna silah doğrultarak görevini yapmasına engel olmaya çalışan BK isimli şahıs, 7,5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Gölhisar haber İnternet Gazetesi haberine göre, B.K. isimli şahıs hakkında Tefenni Cumhuriyet Başsavcılığı’nca görevi yaptırmamak için direnme suçundan dava açılmışı. Yapılan yargılama sonucunda B.K. hakkında görevi yaptırmamak için direnmek suçundan 6 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına, sanığın eylemini silahla işlemesi nedeniyle TCK 265/4 maddesi gereğince cezasından 1/2 oranında artırım yapılarak 9 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına, duruşmadaki iyi hali nedeniyle de 1/6 oranında indirim yapılarak 7 ay 15 gün hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verildi. BK’nin cezası CMK’nun 5728 sayılı yasa ile değişik 231/5 maddesi gereğince hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir