Haydi, sözünüzü tutmaya, emekliye bayram ikramiyesi vermeye!

Emekli Sen yazılı bir açıklama yaparak, 7 Haziran seçimleri sürecinde emeklilerle ilgili projeler açıklayan ve başta CHP ve lideri olmak üzere ve başta bayram ikramiyesi olmak üzere çeşitli vaatlerde bulunan partilere ve milletvekillerine çağrıda bulunarak, “sözünüzü tutun ve emeklilere bayram ikramiyesi için yasa çıkararak işe başlayın!” dedi.

Tüm Emekliler Sendikası (Emekli Sen) Genel başkanı Veli Beysülen yazılı bir açıklama yaparak, 7 Haziran seçimleri sürecinde emeklilerle ilgili projeler açıklayan ve başta Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve lideri olmak üzere ve başta bayram ikramiyesi olmak üzere çeşitli vaatlerde bulunan partilere ve milletvekillerine çağrıda bulunarak, “sözünüzü tutun ve emeklilere bayram ikramiyesi için yasa çıkararak işe başlayın” dedi.

MEVCUT PARLAMENTO ARİTMETİĞİ, VERİLEN VAATLER İÇİN ADIM ATMAYA ENGEL DEĞİLDİR

Beysülen açıklamasında, seçim süreci boyunca muhalefet partilerinin vaat ve sözlerinin en önemlilerinin, emeklilerin ekonomik ve toplumsal durumlarını iyileştirmeye yönelik olanları olduğunu vurgulayarak, muhalefet partilerinin mevcut parlamento şartlarında çoğunluğu oluşturduğunu, eğer isterlerse vaatlerini ifa etmek için bir adım atabileceklerini ve yasa çıkarabileceklerini belirtti. Muhalefet partilerinin bu alandaki ortak vaatlerinin ana fikrinin emeklilerin sorunlarını çözmek ve onları rahatlatacak düzenlemeler yapmak olduğuna göre, şu andaki parlamento aritmetiği çerçevesinde buna engel olacak bir durumun bulunmadığını belirten Beysülen, verdikleri sözleri uygulamaya koyacak adımları atmaları ve gerekli yasal düzenlemeleri yapmalarının, kendilerine inanmış ve oy vermiş milyonlarca yurttaşın beklentisi olduğunu ileri sürdü.

Beysülen şöyle devam etti:

“Elbette tüm bu düzenlemelerin hayata geçmesi zaman alabilir ve TBMM’nin yasama çalışmalarının tam olarak başlaması gerekebilir. Ancak biz konunun içinde bulunulan zaman açısından da değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Zira Ramazan ayında olduğumuza ve  bu ayın bitiminde Şeker Bayramı olduğunu düşündüğümüzde, partilerin seçim döneminde emeklilere verdikleri en önemli sözlerden biri olan, emeklilere bayramlarda ikramiye verme sözünün gereğini yapma hususunda kaybedecekleri zamanları olmadığını görmekteyiz. Bu nedenle, TBMM’de çıkaracakları tek maddelik bir kanunla, emeklilerin bayramda ikramiye almalarını sağlamaları söylediklerinin, seçim vaadinden ibaret olmadığını, sözlerinde samimi olduklarını ve gerekli kanuni düzenlemeleri yapma olanağına sahip olduklarında, toplumun lehine kanunlar çıkarabileceklerini göstermeleri açısından oldukça önemlidir. Üç siyasi partinin güçlerini birleştirmeleri ve elde ettikleri sayısal çoğunluğu, emeklilerin ekonomik sıkıntılarını giderecek düzenlemeler yapmakla başlayarak, ülkenin tüm emekçi kesimlerinin, mağduriyetlerini giderecek, kanun düzenlemeleri biran önce yapmaları önemlidir.

Bütün bu nedenlerle, başta Cumhuriyet Halk Partisi ile onun Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu bu konuda misyon üstlenmeye ve diğer iki partiyi ikna ederek, sağlayacakları birliktelikle iktidar ile güdümündeki yandaş medyanın manipülasyonlarla, muhalefet partilerinin söylediklerini yapamayacaklarına inandırılmış, Türkiye insanının, söylenenlerin gerçek olmadığını anlamasını ve 11 milyon emekliye şeker bayramında beklediği ikramiyenin verilmesini sağlayacak olan kanunu ivedilikle TBMM’den çıkarmaya çağırıyoruz.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir