Hayır diyenleri ‘hain| ve |katil| ilan eden imam

Camide, halk oylamasında hayır oyu verecekleri hain hatta katil olmakla itham eden imam hakkında soruşturma başlatıldı.

Halk oylamasında hayır oyu verecekleri hain ve katil ilan eden imam, soruşturma açılınca hemen emekliliğini istedi. İmam Güleç “görev başındayken işlediği suçtan dolayı” soruşturulacak.

Bu arada sosyal medyada topluca evet diyen imamlar hakkında da Diyanet’ten açıklama geldi. “O cübbeli ve sarıklıların Başkanlığımızla bir ilgisi yoktur” denildi.

DİNİ SİYASETE ALET ETTİ; CAMİDE PROVOKASYON YAPTI

Dini siyasete alet etti…

Camide provokasyon yaptı…

Ulusal Kanal’ın haberine göre, İstanbul Ümraniye’deki Modoko Camisi İmamı Hüseyin Güleç’e tepkiler giderek artıyor.

Cuma namazında cemaate referandumda ‘Evet’ oyu kullanmaları çağrısı yapan, hayır diyenleri ise hainlik hatta katil olmakla itham eden imam hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı soruşturma başlattı.

Olay sonrası hemen emekliliğini isteyen imam Güleç, görev başındayken işlediği suçtan dolayı soruşturulacak.

DİYANET: “DİN HİÇBİR SİYASİ İDEOLOJİNİN PARÇASI OLAMAZ”

Diyanet işleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez Hürriyet’e yaptığı açıklamada “kalpler arasında ayrımcılığa yol açabilecek bir tek kelimenin, cümlenin dahi hutbe, vaaz, cami, minber ve kürsülere asla taşınmaması gerektiğini” ifade etti

“Vaaz ve hutbelerde, ima ile dahi olsa kimsenin ötekileştirilemeyeceğini, minber ve kürsülerin meşrepçilik fitnesine asla alet edilemeyeceğini” vurgulayan Görmez “dinin hiçbir siyasi ideolojinin parçası olamayacağını” söyledi.

DİYANET: “REFERANDUMDA EVET DİYEN

SARIKLI VE CÜBBELİ KİŞİLERİN BAŞKANLIĞIMIZLA İLGİSİ YOKTUR”

Diyanet İşleri’nden bir açıklama da imam olduğu ileri sürülen ve topluca referandumda evet oyu vereceklerini açıklayan kişilerle ilgili geldi.

Twitter’dan yapılan açıklamada “referandumda evet diyen cübbeli ve sarıklı kişilerin Başkanlığımızla bir ilgisi yoktur” denildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir