‘Hayır’lı Konvoy Burdur’a da uğrayacak

Türk ordusuna ve milliyetçilere bir Amerikan operasyonu olan ve ABD/ FETÖ tarafından yürütülen Ergenekon ve Balyoz kumpas davalarında yargılanan, duruşmalarda dik duruşları ve savunmalarıyla sembol olan isimler bir araya geldi; “Hayır’lı Konvoy” adını verdikleri bir proje yaptı ve Halk Oylaması için yollara düştü. Konvoyun güzergâhında Burdur da var.

Aydınlık’taki habere göre, bir Amerikan operasyonu olan FETÖ’nün tertip davaları Ergenekon ve Balyoz kumpasına maruz kalmış askerler Halk Oylamasına sunulacak anaysa değişikliği kolları sıvadı. Mehmet Ali Çelebi’nin çağrısıyla Hayır’lı konvoy’u oluşturan komutanlar, dün (28 Şubat’ta) Ankara Anıtkabir’den yola çıkan konvoy, 9 günde 9 il gezecek, vatandaşlarla bire bir temas kuracak, referandumu anlatacaklar. Konvoy’da, Teğmen Mehmet Ali Çelebi, Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, Emekli Deniz Kurmay Albay Ali Türkşen, Emekli Amiral Semih Çetin’in yanı sıra AKUT eski Başkanı Nasuh Mahruki gibi isimler de yer alıyor.

28 Şubat saat 10.00’da Anıtkabir’den yola çıkan  ‘Hayır’lı Konvoy için “biz siyaset ve hamaset yapmaya gitmiyoruz. Sadece halkımızla dertleşeceğiz’ diyen Teğmen Mehmet Ali Çelebi, Hayır’lı Konvoy’u şöyle anlattı: “Anıtkabir’den Ata’mıza ziyaretle başlıyoruz. Araç sayısı henüz belli değil ama şu an 10 kişilik bir aydın grubu var. Vatandaşlar da istedikleri yerlerde bize eşlik edebilecekler. 9 il dolaşılacak.

Salon toplantılarıyla değil halkımızla bulaşacağımız kahve köy neresi olursa gerçekleri tek tek anlatacağız.”

Partiler üstü bir konvoy açıklaması yapan Tümgeneral Ahmet Yavuz ise, Hayır’lı Konvoy’u şöyle anlattı: “Partiler üstü bir konvoy. Milletin parasıyla okumuş insanlarız. Millete karşı borçlu hissediyoruz. Bu borcumuzu millete gerçekleri anlatarak ödemek istiyoruz. Bir plan yok. Sokak sokak, kahve kahve dolaşacağız. Halkımızla dertleşeceğiz

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir