HEM SUÇLU, HEM GÜÇLÜ

Tefenni Yolu üzerinde Adliye önünde önceki gün yağan şiddetli yağmurda yolun su birikintisi altında kalması üzerine sosyal medya ve kamuoyunda başlayan Belediye mi yoksa Karayolları mı suçlu tartışması üzerine AK Parti İl Başkanlığından yazılı bir açıklama yapıldı.

İşte o açıklama!

AK Parti Başkan Ercengiz’in oyununu bozdu
Sosyal medya hesabından Fevzi Çakmak Mahallesinde yaşanan taşkında Karayollarını sorumlu tutarak, paylaşımda bulunan Başkan Ercengiz’in yalan paylaşımını, AK Parti edindiği tutanakla bozdu.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, geçtiğimiz günlerde kuvvetli yağış nedeniyle meydana gelen taşkını, Karayolları Bölge Müdürlüğünü sorumlu tutarak, instagram hesabında  paylaşımda bulunmuştu. Başkan Ercengiz paylaşımında ‘Çevre yolu menfezi neticesinde yolun üst tarafından olduğu gibi yolun alt bölümüne boşaltılan suyun neticesinde Fevzi Çakmak Mahallesine kadar tehdit oluşturan yağmur suyu plansızlığın ve günü kurtaranın neticesi!!! Değerli hemşerilerim bunları görün ve mutlaka bir yerlere not edin. Bu sorunu çözmek bize düşecek sanıyorum. Takdir sizlerin’ demişti.
Tutanakta Ali Cengiz Oyunu Ortaya Çıktı
Karayolları Bölge Müdürlüğü taşkından sorumlu tutan Başkan Ercengiz’in Ali Cengiz oyununu AK Parti bozdu. Taşkın sonrası yapılan incelemelerde taşkın sebebinin Ali Kemal Erdem Bulvarı üzeri Türk Petrol yanındaki dere yolu geçişinde bulunan menfezin mansap bağlantısının kesilerek, mevcut menfezin mansap kısmının Burdur Belediyesi tarafından imara açılması nedeniyle yaşandığı ortaya çıktı.
Menfez Tutanağında İmar Müdürünün İmzası Var
Başkan Ercengiz, kendi suçlarını Karayollarına attı fakat menfezin kesilmesinden sonra en yakın dereye tahliye sağlanmadığı için taşkının yaşandığı ortaya çıktı.  Söz konusu menfezin mansap bağlantısının kesilmesine yönelik tutanakta Burdur Belediyesi İmar Müdür vekili Mustafa Bozkurt’un imzasının bulunmasının da Başkan Ercengiz’in Burdur halkını kandırdığını gün yüzüne çıkardı.
İşte o tutanak!
“Burdur İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu  2017 yılı 1. Toplantısında alınan karar gereği DSİ, Burdur Belediyesi ve Karayolları tarafından komisyon oluşturularak Burdur merkez Ali Kemal Erem Bulvarı üzeri Türk Petrol yanı, karayolu dere geçisindeki menfez yerince incelenmiştir. Mevcut menfezin mansap kısmında Burdur Belediyesi tarafından imara açılması nedeni ile menfezin mansap bağlantısı kesilmiştir. Menfezden gelen suların Burdur Belediyesi tarafından çalışma yapılarak en yakın dereye tahliyesi sağlanacaktır. İş Bu tutanak 14/03/2017 tarihinde tarafımızdan tanzim ve imza edilmiştir.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir