Hızlı tren konusunda Burdur’un bypass edilmesi ihtimaline Göker savaş açtı

İlkönce fakir fukaranın ucuz ulaşım imkânı olan yolcu trenini tasfiye ettiler; ardından Gar’ın müdürlük statüsünü şefliğe düşürdüler. Bu arada halkı Yüksek Hızlı Tren hattının Burdur’dan geçeceği hayaliyle oyaladılar.

Ancak şimdi kamuoyunda dolaşan bilgilerin yarattığı endişe halkı sarmış durumda. Milletvekili Göker de “kral çıplak” dedi. Milletvekili Göker, Antalya-Burdur-Isparta Yüksek Hızlı Tren güzergâhının Burdur’dan geçmeyeceği, Isparta üzerinden Bucak ilçesine bağlanarak geçirileceği söylentisi ve bu gelişme üzerine yaptığı basın açıklamasının kamuoyuna bomba gibi düşmesinden sonra şimdi de Türkiye’nin çok etkili olan sanal imza kampanyası platformu change.org üzerinden bir imza kampanyası başlattı. “Yüksek Hızlı Trenin Burdur Merkezden geçmesini istiyorum” başlığı ile 4 saat önce başlatılan kampanyayı 4 saatte 260 kişinin imzaladığı görüldü.

Milletvekili Göker kampanyayı şu görüşlerle başlattı:

“Antalya-Burdur-Isparta Yüksek Hızlı Tren güzergâhının durumu ile ilgili kamuoyunda bizi endişelendiren bazı bilgiler dolaşmaktadır. Söz konusu bilgilere göre Afyon’dan gelen hattın Üniversitenin ve Tugayın bulunduğu Burdur merkezinin bypass edilerek, Isparta üzerinden Burdur’un Bucak ilçesinden geçeceği ve Antalya’ya ulaşacağı konuşulmaktadır. Bununla birlikte Burdur hattının da uzun zamandan beri yolcu taşımacılığına kapalı olması bu bilgiyi adeta teyit eder niteliktedir.

Burdur halkı olarak Yüksek hızlı Trenin Burdur Merkezden geçmesini istiyoruz…”

Kampanyayı sms’lerle de desteklediği bilinen Milletvekili Göker, iline sevdalı bütün Burdur halkını kampanyaya katılmaya davet ediyor.

Kampanyaya katılarak imzalamak istiyorsanız tıklayınız

 

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir